Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Jak będzie przebiegała obwodnica miasta?

  • Wydanie nr 268/2021
  • 10 września 2021, 09:11
  • Gmina i Miasto Sztum
  • Wiadomości
Sztum. Jak będzie przebiegała obwodnica miasta? fot. Gmina i Miasto Sztum
We wtorek odbyło się spotkanie informacyjne na temat przygotowanych wariantów przebiegu obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55. Samorząd wskazał najbardziej korzystny wariant dla miasta.

 

We wtorek, 7 września br. w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy obwodnicy Sztumu zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku. Na spotkaniu przedstawiono 3 warianty obwodnicy przyjęte do dalszego projektowania.

 

- „Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi do każdej z propozycji. Burmistrz Leszek Tabor przedstawił też opinię samorządu” - czytamy na profilu samorządowym. - „Najbardziej korzystną byłaby wersja przebiegu obwodnicy po wschodniej stronie („niebieska”), niekrępująca rozwoju miasta i gminy”.

 

 

 

 

Wszelkie wnioski i uwagi przedstawione na spotkaniu trafiły do protokołu. Można je nadal zgłaszać e-mailem, faksem lub pisemnie do 21 września do inwestora - GDDKiA – Oddział w Gdańsku, ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk, fax (+48 58) 511 24 05,e-mail: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl z dopiskiem: Spotkanie informacyjne – DK 55 Obwodnica Sztumu.

 

- „Przesłane i podpisane (imię, nazwisko, adres) uwagi i zastrzeżenia zostaną przeanalizowane. W przypadkach uzasadnionych i możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnienie” – zapewnia GDDKiA.

 

Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku poznamy przebieg obwodnicy. Ukończenie dokumentacji projektowej przewiduje się na ostatni kwartał 2023 r.


 


 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina i Miasto Sztum

Gmina i Miasto Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.