Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, śmieciarka jedzie – nowa inicjatywa w okolicy.

Uwaga, śmieciarka jedzie to grupa o charakterze zero waste, która różnym rzeczom daje drugie życie. Każdy może z niej skorzystać – ci, którzy czegoś potrzebują oraz ci, którzy mają czegoś za dużo. Zasady są proste - na tej grupie można tylko oddawać rzeczy za darmo (nie za czekoladę lub symboliczne 5 zł).

 

- „Na grupie można dodawać posty z rzeczami ze swojej domowej kolekcji, jak i wstawiać zdjęcia napotkanych tzw. „wystawek” pod śmietnikami, stąd też wzięła się nazwa grupy, która zresztą działa ogólnopolsko i już dużo miast ma swoje własne grupy, tak jak nasz Malbork, ale niestety mało osób o niej wie” - informuje Paulina Strzemkowska z Malborka. - „Najlepsze w tej grupie jest to, że nie ma „głupich" rzeczy na oddanie, ponieważ różni ludzie potrzebują różnych rzeczy, więc wystawienie na grupie w połowie zużyte perfumy, kawałka drewna, starej lampki nawet jeśli nie działa, nie będzie wstydem lub czymś głupim, bo zawsze można naprawić i ktoś z niej skorzysta zamiast kupować nową”.

 

Mieszkanka Malborka podkreśla, że można również publikować posty dotyczące jedzenia.

- „Jeśli czegoś „nie przejemy" lub mamy za dużo, kupiliśmy, ale jednak tego nie zjemy, bo nie jest to nasz gust, również można się podzielić. Korzystają osoby potrzebujące, jak i takie, które mają kontakt z takimi ludźmi i im przekażą” - dodaje.

 

Paulina Strzemkowska zauważa, że mieszkając w innym mieście obserwowała tamtejszą internetową śmieciarkę, która prężnie działała.

- „Ludzie oddawali WSZYSTKO, od pustych „jajeczek" po zabawkach z kinder niespodzianki, po zużyte panele podłogowe z demontażu. Każdy ruch jest dozwolony pod warunkiem, że wystana rzecz jest za darmo, w przeciwnym razie administracja grupy cofnie post” - podsumowuje.

 

Jeżeli macie chęć przyłączyć się do grupy, wejdźcie na https://www.facebook.com/groups/UwagaSmieciarkaJedzieMalborkSztum

 

Przeczytajcie regulamin i do dzieła!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.