Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci apelują – chroń życie swoje i swoich najbliższych. Koronawirus nie zniknął.

  • Wydanie nr 259/2021
  • 5 sierpnia 2021, 09:52
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Policjanci apelują – chroń życie swoje i swoich najbliższych. Koronawirus nie zniknął. fot. KPP Malbork
Wiele osób korzysta z beztroskiego wypoczynku oraz słonecznej pogody, jednak policjanci przypominają, że koronawirus nie zniknął. Funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzą działania poświęcone walce z jego rozprzestrzenianiem, sprawdzają jak mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów oraz apelują o rozwagę. Żeby ustrzec się przed kolejną falą epidemii należy stosować się do wprowadzonych obostrzeń - mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

 

Policjanci prowadzą intensywne działania, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pandemia trwa i jej zwalczenie wymaga od wszystkich odpowiedzialności. Musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w sytuacji gdy nie udaje się zachować wymaganego dystansu 1,5 m odległości od drugiej osoby, gdzie dochodzi do gromadzenia się osób: na bulwarach, promenadach, targowiskach, jak również na terenie nieruchomości wspólnych, np. w klatkach schodowych, windach, garażach podziemnych - nadal należy nosić maseczki na zewnątrz. Zakrywać usta i nos niezmiennie trzeba w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak galerie handlowe, sklepy, punkty usługowe oraz w budynkach użyteczności publicznej. Policja apeluje o przestrzeganie tych zasad.

 

 

 

Funkcjonariusze, codziennie sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Pod szczególnym nadzorem policjantów są galerie handlowe, sklepy i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Funkcjonariusze dbają również o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w rejonach organizowanych punktów szczepień przeciwko COVID-19. Konieczność tych działań podyktowana jest wciąż panującą sytuacją pandemiczną.

 

 

 

 

Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, wprowadzonych w związku ze stanem epidemii, policjanci będą stanowczo reagować.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.