Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. W wyniku zderzenia ciężarówek jeden z kierowców trafił do szpitala.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 22 lipca 2021, 10:47
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
DK22. W wyniku zderzenia ciężarówek jeden z kierowców trafił do szpitala. fot. KPP Malbork
W środę przez ponad 10 godzin policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. Wstępne ustalenia wskazują, że samochód ciężarowy marki Scania najechał na tył stojącej na poboczu ciężarówki marki DAF, transportującej żywy drób. Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległe pobocze. W wyniku tego zdarzenia kierowca DAF-a z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

W środę, 21 lipca br. rano, kilka minut po godzinie 4 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

- „Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 62-letni kierujący Scanią jadąc w kierunku Malborka, zbyt późno rozpoczął manewr omijania stojącego na poboczu DAF-a i najechał na tył jego naczepy. Po zderzeniu Scania odbiła się i zjechała na przeciwległe pobocze blokując całą drogę- informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork. - Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości obu kierowców, które wykazało, że byli trzeźwi. W wyniku zderzenia spośród 720 przewożonych zwierząt około 20 zginęło. Obrażeń ciała doznał 61-letni kierowca, który został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

 

 

 

Mundurowi ponad 10 godzin pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i szkic sytuacyjny. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, gdyż konieczny był przeładunek żywych zwierząt oraz przewożonych towarów do pojazdów zastępczych. Policjanci kierowali ruchem, wskazując kierowcom objazdy.

Teraz śledczy na podstawie zebranych śladów szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

 

Informacji udzieliła: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.