Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Po pijanemu sterował barką. Pijany członek załogi wpadł do rzeki.

  • Wydanie nr 273/2022
  • 21 lipca 2021, 11:06
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Po pijanemu sterował barką. Pijany członek załogi wpadł do rzeki. fot. KPP Tczew
Policjanci z zatrzymali 71-latka, który po pijanemu sterował barką. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, utrata patentu oraz wysoka grzywna.

 

W niedzielę, 18 lipca br. po godzinie 20.30 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który z cumującej barki miał wpaść do rzeki Wisły. Wysłani na miejsce policjanci z patrolówki ustalili, że świadkowie widzący to zdarzenie wyciągnęli mężczyznę z wody i zaczęli mu udzielać pomocy przedmedycznej, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Stróże prawa dowiedzieli się, że mężczyzną tym jest 62-letni członek załogi barki, który został zabrany do tczewskiego szpitala. Funkcjonariusze podczas rozmowy z 71-letnim sternikiem barki wyczuli od niego alkohol i przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

 

 

 

Wynik badania wykazał, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tą sytuacją policjanci zatrzymali 71-letniego mieszkańca Płocka, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Stróże prawa zatrzymali mu także patent sternika. Dodatkowo okazało się, że 62-latek, który trafił do szpitala, również był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

 

 

W poniedziałek zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut sterowania barką w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata motorowego patentu sternika, a także wysoka grzywna. Dodatkowo sąd może orzec zakaz nie tylko sterowania jednostkami wodnymi, ale także kierowania pojazdami mechanicznymi.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.