Wydanie nr 221/2022, Wtorek 9.08.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Klarysa, Miłorad, Domicjan, Domicjana, Dominika, Roland, Roman, Jan, Romuald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przyszłość Pomorza – konferencja prasowa posłów i senatorów KO.

Malbork. Przyszłość Pomorza – konferencja prasowa posłów i senatorów KO. fot. TvRegionalna24.pl
Głównym tematem konferencji prasowej posłów i senatorów Koalicji Obywatelskiej, którzy przyjechali do Malborka była przyszłość polskiej służby zdrowia oraz zagrożenia związane z jej centralizacją. Jednak przybyli goście poruszali również tematy związane z funkcjonowaniem naszego państwa, a także wieloma zmianami, jakie polski rząd zamierza wkrótce wprowadzić.

 

W poniedziałek, 19 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłów i senatorów KO. Piotr Adamowicz, Leszek Czarnobaj, Krzysztof Gadowski, Elżbieta Gelert, Tomasz Nowak i Jerzy Wcisła szczególnie skupili się na przyszłości polskiej służby zdrowia i scentralizowaniu wszystkich szpitali. Jest to jeden z punktów programu pn. „Kierunek: przyszłość”, jaki Koalicja Obywatelska prezentuje na różnych spotkaniach z mieszkańcami miast, miasteczek i wsi.

 

 

 

 

Podczas spotkania prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Paweł Chodyniak miał się czym pochwalić parlamentarzystom. Zaprezentował m.in. dodatnie wyniki finansowe spółki, a także cały wachlarz inwestycji, jakich spółka dokonała w ostatnich latach swojej działalności. Nie zabrakło informacji dotyczących funkcjonowania niedawno zamkniętego oddziału covidowego. Prezes Chodyniak zaznaczył również, że w najbliższej przyszłości szpital w Malborku zostanie rozbudowany o kolejny budynek, a izba przyjęć zostanie przeniesiona. Przeprowadzony zostanie remont dotychczasowego, starego bloku operacyjnego i połączenie go z nowym. Oddział Anestezjologii i Intensywnej terapii również czeka modernizacja i powiększenie. Dodatkowo zakupiony ma być nowy tomograf komputerowy.

W szpitalu nowodworskim ma zostać wybudowana nowa winda i rozszerzony zostanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy o dotychczasowe pomieszczenia Oddziału wewnętrznego. Ten z kolei zostanie przeniesiony do nowo wyremontowanych pomieszczeń na I piętrze starego budynku.

 

 

 

 

Gospodarz spotkania, starosta malborski Mirosław Czapla zwrócił uwagę nie tylko na widmo zbliżającej się centralizacji polskiej służby zdrowia, ale również na zwiększające się z każdym kolejnym miesiącem środki finansowe, jakie samorządy muszą dokładać z własnej kasy, np. na subwencję oświatową.


Zapraszamy na materiał wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ko
ko 20.07.2021, 13:24
niech lepiej nie pomaga
mieszkaniec .
mieszkaniec . 20.07.2021, 06:08
Komuchy i po to jedna banda .
Piotr
Piotr 20.07.2021, 06:56 (odpowiedź do mieszkaniec .)
CHYBA POMYLIŁEŚ URZĄD MIASTA ZE STAROSTWEM. W URZĘDZIE JEST BURMISTRZ Z SLD.