Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Okradali swoją firmę z metali szlachetnych.

  • Wydanie nr 274/2022
  • 17 lipca 2021, 08:24
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Okradali swoją firmę z metali szlachetnych. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o przestępstwa kradzieży. Według ustaleń mundurowych sprawcy kradli metale szlachetne z terenu jednej z firm, gdzie spowodowali łączne straty na kwotę ponad 100 tys. zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek, 13 lipca br. tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego w trakcie czynności służbowych ustalili, że na terenie jednej z firm w powiecie dochodziło do kradzieży. Według ustaleń mundurowych wynikało, że najpierw jeden ze sprawców od początku 2020 r. z firmy kradł sam metale szlachetne. Od tego roku do tego przestępczego procederu dołączył drugi ze sprawców, który wywoził skradziony łup samochodem. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku tych kradzieży powstały straty na łączną kwotę prawie 140 tys. zł.

 

 

 

Stróże prawa zajmując się tą sprawą ustalili personalia osób, które miały związek z tymi kradzieżami. Okazało się, że sprawcami tych kradzieży są dwaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lata. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich jest pracownikiem tej firmy. Kryminalni zatrzymali podejrzewanych mieszkańców województwa pomorskiego, których doprowadzili do policyjnego aresztu.

 

 

 

W czwartek śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży. Funkcjonariusze 32-letniego mężczyznę doprowadzili do tczewskiej prokuratury, gdzie prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.