Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wypadek awionetki na lotnisku w Kościeleczkach.

  • Wydanie nr 269/2022
  • 16 lipca 2021, 11:12
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 6 komentarzy
Malbork. Wypadek awionetki na lotnisku w Kościeleczkach. fot. KPP Malbork
Policjanci ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku awionetki, do którego doszło w czwartek wieczorem na cywilnym lotnisku w miejscowości Kościeleczki. Podczas lądowania, w momencie zetknięcia podwozia samolotu z ziemią urwało się przednie koło.

 

W czwartek, 15 lipca br. około godziny 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie, że na lotnisku cywilnym w miejscowości Kościeleczki doszło do wypadku awionetki. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał policjantów ruchu drogowego. Na szczęście pilot samolotu i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

 

 

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że po zakończeniu lotu turystycznego 46-letni mężczyzna sterujący dwuosobowym samolotem AT3, chciał wylądować na lotnisku w Kościeleczkach. Po zetknięciu się podwozia z ziemią urwało się przednie koło lądującej maszyny i awionetka przodem uderzyła w podłoże. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości pilota, które wykazało, że był trzeźwy. Mundurowi ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Przesłuchali świadków, sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną.

 

 

 

O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, będzie wyjaśniać przyczyny tego wypadku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gosc
gosc 16.07.2021, 15:13
Czy komuś cos się stało? po co wzywać te kolejne komisje smoleńskie za grube pieniądze?
pilot turystyczny
pilot turystyczny 18.07.2021, 14:10 (odpowiedź do gosc)
Komisja musi być bo ubezpieczenie nie wypłaci aerocasco......
Ha ha ha.
Ha ha ha. 16.07.2021, 21:05 (odpowiedź do gosc)
Bo takie są wymogi przy zdarzeniach w lotnictwie. Licencja na latanie nie jest wydawana dożywotnio.
Gość
Gość 16.07.2021, 21:58 (odpowiedź do Ha ha ha.)
Ja to rozumiem. Ale uważam że to zbędny wydatek kasy podatnika. Lotnictwo to bardzo snobistyczny sport dla "bogatych" ale te komisję i działania policji opłacane są już z kasy podatnika. Byle stłuczka autem nie kończy się komisja.
pilot turystyczny
pilot turystyczny 18.07.2021, 14:08 (odpowiedź do Gość )
Nie uważam że latanie to aż taki snobizm "bogatych".Samolocik dwuosobowy można kupić w cenie średniej klasy samochodu ...i to w cale nie nowego.Problem to w zdobyciu uprawnień które nie są tak łatwo zdobywalne jak samochodowe na przykład....no i umiejętność latania.....I tu żal d....ę ściska bo nie każdy kto chce -nawet jak ma pieniądze to może latać.Poza tym są sporty bardziej snobistyczne i o wiele droższe.....ale może nie tak elitarnie-wymagające.Pozdrawiam malkonentów nielotów
Gość
Gość 18.07.2021, 17:35 (odpowiedź do pilot turystyczny)
Nie to było istota pytania. Kto zazdrości a kto nie. Bo akurat zazdrość nie była mi w głowie. Moje prawo jazdy jest zapełnione od góry do dołu (każda kategoria) mam kilka pojazdów więc zazdrość jest u mnie na końcu w tym temacie.
Wypadek się zdarzył dobrze że tylko tyle życie najważniejsze. Niedopatrzenie błąd lub wada materiału. Trzeba wyciągnąć prywatnie wniosek i uważać na przyszłość. Ale po co cała ta komisja? Będą myśleć tydzien lub dwa. Nic nie wymyśla rozsadza sobie premie i zadowoleni.