Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Jest akt oskarżenia dla zabójcy 23-letniej Pauliny. Wstrząsający motyw zbrodni.

Nowy Dwór Gdański. Jest akt oskarżenia dla zabójcy 23-letniej Pauliny. Wstrząsający motyw zbrodni. fot. zdjęcie poglądowe
23 – letnia Paulina poszukiwana była od 8 marca 2020 r., kiedy to wyszła z miejsca zamieszkania w Warszawie i kontakt z nią się urwał. Wówczas policjanci w Łomży sugerowali, że mogła przebywać na terenie Nowego Dworu Gdańskiego u swojego partnera. Dwa miesiące od zaginięcia w lesie pod Piotrowem w powiecie nowodworskim znaleziono ciało kobiety, którego miejsce ukrycia wskazał 20 – letni Patryk D. podejrzany o dokonanie jej zabójstwa. Ciało było rozczłonkowane, jednak badania DNA potwierdziły, że jest to zaginiona Paulina. Do Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Grozi mu nawet dożywocie.

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwo 23 letniej Pauliny, której rozkawałkowane zwłoki odnaleziono 30 kwietnia 2020 r. Oskarżonemu, 20 - letniemu Patrykowi D. zarzuca się dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, a następnie w celu ukrycia śladów przestępstwa i utrudnienia identyfikacji, rozkawałkowanie zwłok i ich ukrycia.


 

 

 

Pokrzywdzona, 23 – letnia Paulina mieszkała w Warszawie. 28 kwietnia 2020 roku matka zgłosiła jej zginięcie. Z informacji przekazanych przez matkę wynikło, że córka w marcu 2020 roku wyjechała do Nowego Dworu Gdańskiego do swojego byłego chłopaka. Ostatni raz kontakt nawiązała 8 marca przesyłając wiadomość SMS.

- „Jak ustalono, tego dnia jej numer logował się na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Z treści wiadomości wynikało, że czuje potrzebę zajęcia się swoim życiem i dlatego czasowo zrywa kontakt. Matka dziewczyny wątpiła, aby wiadomość ta została napisana przez córkę” - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „W toku czynności poszukiwawczych były chłopak dziewczyny, który początkowo twierdził, że Paulina po krótkim pobycie wyjechała, przyznał się do pozbawienia jej życia. Wskazał również miejsce ukrycia zwłok”.

 

 

 

 

Na rozczłonkowane i zapakowane w worki zwłoki natrafiono w lesie w rejonie miejscowości Piotrowo koło Nowego Dworu Gdańskiego. Badania DNA potwierdziły, że są zwłokami zaginionej kobiety.

- „W toku sekcji zwłok biegły ustalił, że bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie. Natomiast do rozkawałkowania zwłok doszło po śmierci. Ustalenia biegłego potwierdziły wyjaśnienia Patryka D.” - wyjaśnia Grażyna Wawryniuk.

 

 

 

 

Motywem zbrodni była pomoc?

W sprawie motywu zabójstwa Patryk D. wyjaśnił, że Paulina już wcześniej miała myśli samobójcze, nie radziła sobie w dorosłym życiu. Chciała, by pomógł jej umrzeć.

- „W toku śledztw nie ujawniono jakiegokolwiek dowodu potwierdzającego wyjaśnienia oskarżonego” - informuje rzecznik. - „Jak wynika natomiast z ustaleń prokuratury, najbardziej prawdopodobnym motywem zbrodni był motyw emocjonalny - zazdrość, która doprowadziła do eskalacji emocji”.

 

 

 

 

W toku śledztwa Patryk D. został poddany badaniom sądowo - psychiatrycznym. Biegli orzekli, że w chwili popełnienia czynu był on poczytalny. W chwili obecnej oskarżony przebywa w areszcie. Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.