Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Czy tak powinien wyglądać plac zabaw dla dzieci? - pytają mieszkańcy.

Wakacje w pełni, a pogoda na ogół dopisuje. Jednak z różnych powodów nie każdy z nas może w tej chwili wyjechać na wymarzony urlop. Wielu z nas powie, że spędzanie wolnego wakacyjnego czasu w mieście również ma swój urok. Jaki?

 

Spędzanie wakacji w Malborku raczej nie należy do wyjątkowych. Nie mamy ani basenu, ani kina, nawet nie skończyli wyremontować przystani kajakowej nad Nogatem. Gdzie zatem pójść z dziećmi, by w ciekawy sposób umilić im wakacyjną zabawę na świeżym powietrzu? Na plac zabaw! Takich miejsc w naszym mieście na szczęście nie brakuje. W zasadzie przy każdym większym osiedlu mieszkalnym można znaleźć ciekawe miejsce przeznaczone do zabawy dla dzieci. Ale czy spełniają one warunki do bezpiecznej zabawy?

To już inna sprawa. Ostatnim razem mieszkańcy alarmowali o pladze szczurów na placu zabaw znajdującym się przy ulicy Michałowskiego. Teraz dostaliśmy zdjęcia placu zabaw przy ulicy Zakopiańskiej.

- „Chodzę tam z dwuletnim synem, który naprawdę lubi tam przebywać. A to niestety lipa” - napisał jeden z mieszkańców Malborka.

- „Czy tak powinien wyglądać plac zabaw dla dzieci?” - pyta mama 5-letniej dziewczynki.

 

 

Pomimo, że budynkami mieszkalnymi położonymi w bliskim sąsiedztwie z tym placem zabaw zarządza ZGKiM w Malborku, to nie spółka jest właścicielem tego placu.

- „Wszystkimi placami zabaw, które usytuowane są w granicach Miasta Malborka oraz położone są na terenach miejskich, zarządza Urząd Miasta Malborka” - poinformował nas Marcin Jajkowski z ZGKiM.

 

Czy w końcu w malborskim magistracie znajdzie się odpowiedzialna osoba, która przyczyni się do tego, że dzieci z naszego miasta będą mogły bezpiecznie bawić się na osiedlowych placach zabaw?

 

A wy co sądzicie na ten temat? Czekamy na wasze komentarze.

 

 

 

Zdjęcia od widza TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jozef1
Jozef1 13.08.2021, 08:54
Jak nie mają co robić, to niech rzucają kamieniami w latarnie. Za moich czasów skutkowało. Szybko powstał tzw ogródek jordanowski
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.08.2021, 19:19
Na Zakopiańskiej od wielu już lat tak się dzieje ,że na tamtejszym placu "bawi" się na ogół młodzież,tuż pod oknami rodziców wyczyniają tam cuda,to niech nikogo nie dziwi że plac zabaw dla małych dzieci właśnie tak wygląda,przykład idzie z góry
Anonim
Anonim 17.07.2021, 09:50
U nas na wsi to samo piasek nie wymieniany wszystko w nim rośnie, drabinki bez szczebelków, wisi taśma od 2 lat że zakaz wstępu a dzieci i tak chodzą no bo nie mają gdzie,
...
... 14.07.2021, 04:13
Kapsle i pety były a takie komentarze "jaki gospodarz takie miasto" śmiech może faktycznie i w tym mieście trzeba brać za rączkę co nie których dorosłych i żeby było wszystko jasne żeby dali żyć innym chodzić i pokazywać jak wygląda plac zabaw jak wygląda szpital jak wygląda kiosk z gazetami jak wygląda guma do żucia jak wygląda prezerwatywa jak wygląda przedszkole jak wygląda pijalnia piwa jak wygląda meta melina jak wygląda agencje towarzyska itd itd itd......
...
... 14.07.2021, 00:21
I kogo o to obwiniacie "gospodarza miasta" to on ma przeganiać pijusów i tak będą pili chorych ma wysyłać do lekarza głąbów do szkoły pracy tylko że tak nie powinien wyglądać plac zabaw takie małe dzieci tyle nie ważą nie mają tyle siły żeby rwać takie łańcuchy. " Czy tak powinien wyglądać plac zabaw" Tak wygląda plac zabaw do wieczora a puzniej Tak wygląda pijacka melina meta speluna powtarzam nie wiem jak jest teraz ale pamiętam te pety i kapsle od piwa szkoda tylko małych dzieci mogą lecieć nie patrzeć i złamać nogę a przy tych upałach w gipsie nie wesoło. Przecież można się Napić w innych miejscach.