Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MOSG. Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 12 lipca 2021, 15:21
  • MOSG w Gdańsku
  • Wiadomości
MOSG. Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. fot. MOSG Gdańsk
Ślubowanie w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło 24 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Słowa roty wypowiedziało 9 kobiet i 15 mężczyzn. To w ostatnich kilku latach największa grupa osób, które rozpoczynają służbę w oddziale ochraniającym morską granicę państwa. 

 

Ślubowanie odebrał w piątek, 9 lipca br. Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, kontradmirał SG Andrzej Prokopski. Jak podkreślił, wybór dokonany przez wiążących się ze Strażą Graniczną młodych ludzi łączy się z odpowiedzialnością za siebie i innych, a służba ta wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń i wysiłków. Wyraził przekonanie, że wypowiedziane przez nowych funkcjonariuszy słowa roty stały się już najwyższą wartością.

 

Wszystkim pogratulował zawodowego wyboru i życzył satysfakcji. Błogosławieństwa nowym strażnikom granicznym udzielił ks. Paweł Górny, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie. Już za kilka dni młodzi funkcjonariusze rozpoczną naukę w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Potem rozpoczną codzienną służbę w jednostkach organizacyjnych Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

 

 

 

W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie do 60 osób. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Zainteresowanym pomagają przebrnąć przez kwalifikacje specjalnie powołani koordynatorzy. Kandydaci z województwa pomorskiego mogą kontaktować się pod numerem telefonu 797-337-256. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58/524 24 24 lub 58/524 21 15.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

MOSG w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.