Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK55. W czołowym zderzeniu z ciężarówką, kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

DK55. W czołowym zderzeniu z ciężarówką, kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. fot. KP PSP Malbork
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Kamionka. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z ciężarówką. Poniósł śmierć na miejscu.

 

W poniedziałek, 5 lipca br. o godz. 18.09 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego Mini Cooper z samochodem ciężarowym marki Mercedes na DK 55 przed miejscowością Kamionka. Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Stogi. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.


 


 

Osobówka znajdowała się na pasie jezdni - z komory silnika pojazdu wydobywał się dym. W pojeździe znajdowała się jedna osoba - kierujący pojazdem mężczyzna bez funkcji życiowych, z rozległymi obrażeniami ciała. Samochód ciężarowy z naczepą znajdował się poza jezdnią w rowie. Nastąpił niewielki wyciek paliwa, a z naczepy wysypało się około 24 ton słodu jęczmiennego. Kierowca ciężarówki znajdował się poza pojazdem, bez obrażeń, pod wpływem zdarzenia (udzielono mu wsparcia psychicznego). Patrol policji obecny był na miejscu zdarzenia.


 


 

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozwinięciu linii gaśniczej W-25. Ratownik wszedł do rozbitego pojazdu przez tylne okno i ocenił stan poszkodowanego mężczyzny. Odstąpiono od czynności ratowniczych ze względu na rozległe obrażenia ciała. Ratownicy schłodzili komorę silnika pojazdu osobowego i odizolowali miejsce zdarzenia przy pomocy parawanów ochronnych.


 


 

Na miejsce zdarzenia przyjechał ZRM, po czym lekarz stwierdził zgon kierowcy osobówki. Strażacy rozwinęli linię gaśniczą W-42 w celu zabezpieczenia wycieku paliwa z cięgnika siodłowego, po czym uszczelnili wyciek. Na miejsce zdarzenia przyjechał technik policyjny, przedstawiciele zarządcy drogi oraz prokurator. Ratownicy wykonali dostęp z użyciem sprzętu hydraulicznego i przekazali ciało mężczyzny w celu oględzin przez prokuratora. Ciało zostało zabrane z miejsca zdarzenia przez zakład pogrzebowy.


 


 

Czy było to zasłabnięcie?

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od asp. Sylwii Kowalewskiej, oficera prasowego KPP Malbork wynika, że pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Mini Cooper, 40-letni mieszkaniec Malborka jadąc w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z ciężarówką z naczepą. Badanie trzeźwości kierowcy ciężarówki wykazało, że był trzeźwy. Mundurowi ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, technik kryminalistyki sporządzili dokumentację fotograficzną i szkic sytuacyjny. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana i policjanci kierowali ruchem, wskazując kierowcom objazdy. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione na sekcję zwłok. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Teraz śledczy na podstawie zebranych śladów szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


 

 

 

Strażacy pomogli w załadunku odciętych części pojazdu osobowego na lawetę. Zneutralizowali i dokonali sorpcji plamy oleju silnikowego, powstałej podczas wyciągania ciągnika siodłowego (pęknięta misa olejowa). Odholowali ciągnik siodłowy i naczepę z miejsca zdarzenia oraz pomogli przy przeładunku (ładowarką telekopiową) rozsypanego zboża na podstawioną naczepę. Po usunięcie z jezdni resztek powypadkowych, po 5 godz. 8 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.


 


 

Informacji udzielili: Dyżurny SKKP Malbork i asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork, KPP Malbork i widz TvMalbork.pl

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec MK
Mieszkaniec MK 06.07.2021, 20:54
Na tej naszej 55 do miejscowości Tragamin niektórzy kierowcy myślą że to tor wyścigowy wymijanie na trzeciego i jazda grubo ponad 120 km/h.
MiejskiNinja
MiejskiNinja 20.09.2021, 02:56 (odpowiedź do Mieszkaniec MK)
Trasa Malbork most kolejowy - Gdańsk Orunia zjazd z 7 - wyniik z wczoraj w 23 minuty.

120km/h to na drugim biegu przez Tragamin jeżdżę dwa razy dziennie.

Jak komuś przejechałem pupila to polecam smycz skrócić.

Polecam klatkę rajdową, nie żałować na oktany i można żyć każdą chwilą, lecieć ponad horyzont. Raz się żyje ale umiera się prawie codziennie. Amen
rowniez mieszkaniec malborka
rowniez mieszkaniec malborka 07.07.2021, 10:37 (odpowiedź do Mieszkaniec MK)
To prawda! A juz nie mówię o wyprzedzaniu na tzw "Trójce" gdzie jest zabudowane przy zjezdzie na Szawałd. Ostatnio tam TIR mnie wyprzedzał jadąc gruuubo powyzej 50km/h jadąc w stronę Malborka przed zakrętem, niebyło widać czy coś jedzie z na przeciwka i całe szczęście, ze nic nie jechało bo tragedia murowana. Niektórzy jezdzą tak jakby myśleli, ze wszyscy są nieśmiertelni i nic nikomu się nie stanie przy tak niebezpiecznych manewrach.
mieszkaniec
mieszkaniec 06.07.2021, 18:56
powiem tak wyprzedał mnię na tej drode gdzieś o 15 godz i to nie było wolno.
MiejskiNinja
MiejskiNinja 20.09.2021, 02:57 (odpowiedź do mieszkaniec)
Zachcialo sie mini kupe i została sama kupa.
Kinga
Kinga 14.07.2021, 09:53 (odpowiedź do mieszkaniec)
o 15 Osoba o której wypowiadasz się nie mając pewności była w biurze w Gdańsku w pracy. Zastanówmy się czasami co piszemy...Bliscy też to czytają.
G
G 06.07.2021, 10:50
Czyż by był po szczypawce???