Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uderzył w przydrożne drzewo. Ranne dziecko przetransportowano LPR-em do szpitala - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 269/2022
  • 5 lipca 2021, 14:50
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Uderzył w przydrożne drzewo. Ranne dziecko przetransportowano LPR-em do szpitala - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m.in. zatrzymali mężczyznę z sądowym zakazem kierowania, odzyskali skradziony skuter wodny, a także obsłużyli miejsca wypadków drogowych, do których doszło na drogach powiatu sztumskiego.

 

Wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek.

W poniedziałek, 28 czerwca br. w Sztumie doszło do zdarzenia drogowego. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 44-letnia kobieta kierująca osobowym Volkswagenem, wjeżdżając na skrzyżowanie wymusiła pierwszeństwo nad prawidłowo jadącym 60-letnim kierowcą Suzuki. W wyniku tego zdarzenia mieszkanka gm. Sztum z podejrzeniem złamania ręki została przewieziona do szpitala. Kierującemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu sztusmkiego nic się nie stało. Kierujący autami byli trzeźwi. W osobowym Volkswagenie podróżowało czterech pasażerów. Na szczęście żaden z nich nie odniósł obrażeń. Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu wypadku ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitych samochodów. Śledczy wyjaśnią teraz bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci przypominają kierującym o rozsądek i rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

 

 

 

Prowadził mimo sądowego zakazu.

We wtorek, 29 czerwca br. policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KPP Sztum zauważyli osobowego Fiata, którego kierujący najprawdopodobniej posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że posiada on zakaz sądowy prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do lutego 2022 r. Ponadto samochód nie posiadł obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz 30-letni mieszkaniec Czernina odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.
Za kierowanie samochodem w czasie obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. 30-latek poniesie też karę finansową, nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, za kierowanie autem bez aktualnego ubezpieczenia OC.

 

 

 

 

Policjanci dla REKS-a.

Policjanci sztumskiej jednostki niejednokrotnie potrafili angażować się w różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z pomocą dla potrzebujących. Tym razem funkcjonariusze postanowili pomóc zwierzętom ze stowarzyszenia REKS w Malborku. Pomysłodawcą zbiórki była sierż. Dominika Mucha, policjantka Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, która wspólnie z policjantem profilaktyki społecznej, jednocześnie pełniącym obowiązki oficera prasowego sztumskiej komendy, st. sierż. Pawłem Łyko zorganizowali zbiórkę funduszy na karmę, koce oraz ręczniki na terenie sztumskiej jednostki. Przez blisko dwa tygodnie mundurowi oraz pracownicy cywilni mogli wrzucić pieniądze do specjalnie przygotowanych na ten szczytny cel puszek. Za zebraną kwotę mundurowi zakupili kilkadziesiąt worków karmy oraz puszek dla zwierząt. Zebrano dodatkowo ciepłe koce oraz ręczniki dla potrzebujących czworonogów.

We wtorek, 29 czerwca br. przy siedzibie REKS w Malborku mundurowi przekazali wszystkie dary Krystynie Panek ze stowarzyszenia REKS, która dziękując funkcjonariuszom nie kryła tego, że to wielka pomoc dla stowarzyszenia oraz potrzebujących coraz większej pomocy jej zwierząt. Funkcjonariusze na koniec dodali, że taka akcja w przyszłości zostanie powtórzona.

 

 

 

 

Odzyskano skradziony skuter.

W środę, 30 czerwca br. kryminalni sztumskiej jednostki odzyskali skradziony skuter wodny o wartości 60 tys. zł. Skradziona maszyna została zlokalizowana na terenach leśnych powiatu sztumskiego. Maszyna wodna została skradziona w dniu 12 czerwca br. na terenie powiatu wejherowskiego. Kryminalni pracując nad sprawą ustalili miejsce, gdzie może znajdować się skradziony skuter. W wyniku przeszukiwania jednego z terenów leśnych powiatu sztumskiego, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli skradziony pojazd wodny. W trakcie zabezpieczania skutera wodnego kryminalni zabezpieczyli ślady, a technik kryminalistyki wykonał niezbędną dokumentację fotograficzną.
Odzyskany skuter trafił na parking strzeżony, a niedługo wróci do jego właściciela.

 

 

 

 

Uderzył w przydrożne drzewa - ranne dziecko przetransportowano LPR-em do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 3 lipca br. na drodze wojewódzkiej nr 515 niedaleko miejscowości Litewki. Pracujący na miejscu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wstępnie ustalili, że 36-letni mężczyzna kierując osobowym Volkswagenem, wyjeżdżając z łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wskutek czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w dwa przydrożne drzewa. Kierujący, 36-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego nie odniósł poważnych obrażeń. Z mężczyzną podróżował 14-letni syn. Chłopca z obrażeniami ciała przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Gdańsku. Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci przypominają kierowcom o zachowaniu podczas jazdy rozsądku, rozwagi oraz dostosowania prędkości do zmieniających się na drodze warunkach atmosferycznych.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.