Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Rozbił szyby na dworcu i zaatakował policjantów.

  • Wydanie nr 273/2022
  • 2 lipca 2021, 14:37
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Rozbił szyby na dworcu i zaatakował policjantów. fot. KPP Sztum
Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 32-letni mężczyzna, który znieważył policjantów oraz naruszył ich nietykalność. Z pomocą funkcjonariusza sztumskiej jednostki, który był po służbie agresor został szybko obezwładniony i trafił do policyjnej celi. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

 

W środę, 30 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że na terenie dworca kolejowego w Sztumie nieznany mężczyzna miał wybić szyby w jednym z budynków. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Na miejscu znajdował się także będący po służbie funkcjonariusz sztumskiej komendy, który przyjechał w celach prywatnych. Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli ślady krwi, co świadczyło o tym, że mężczyzna wybijając szybę najprawdopodobniej mógł zranić się w rękę. Policjanci natychmiast zaczęli przeszukiwać teren w celu odnalezienia jak najszybciej, najprawdopodobniej zakrwawionego mężczyzny. Po kilku chwilach zauważono osobę siedzącą kilkaset metrów od dworca przy torach kolejowych. Policjanci niezwłocznie pobiegli w kierunku mężczyzny.

 

 

 

 

Kiedy policjanci dobiegli do mężczyzny zobaczyli, że jego ręka i nos mocno krwawią. 32-latek już na samym początku zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy. Mundurowi natychmiast wezwali pomoc medyczną i poprosili mężczyznę, aby wrócił z nimi na teren dworca, ponieważ tam miała dojechać karetka pogotowia, która udzieli mu niezbędnej pomocy medycznej. Mężczyzna kategorycznie odmówił, po czym złapał za kamień i rzucił się z nim na jednego z funkcjonariuszy. Agresor został szybko obezwładniony, a następnie założono mu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny oraz znieważał funkcjonariuszy.

 

 

 

Na miejsce przyjechał zespół medyczny. 32-latek był również agresywny do ratowników medycznych, którzy próbowali mu pomóc. Ponadto od agresora był wyczuwalny alkohol. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 1,5 promila. W związku z popełnionymi przestępstwami 32-latek został zatrzymany. W trakcie zatrzymania i doprowadzania do sztumskiej jednostki u 32-latka znaleziono biały proszek. Badanie narkotestem potwierdziło, że biała substancja to amfetamina.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a w czwartek usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi gm. Sztum grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.