Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Złoty medal policjantki w wioślarstwie.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 29 czerwca 2021, 09:47
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nowy Dwór Gdański. Złoty medal policjantki w wioślarstwie. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Sierż. szt. Karolina Figiel z nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji w sobotę zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Służby Więziennej w dyscyplinie wioślarskiej organizowanych przez Zarząd Główny NSZZFiPW.

 

W sobotę, 26 czerwca br. sierż. szt. Karolina Figiel z nowodworskiej policji uczestniczyła w Malborku w zawodach wioślarskich w dyscyplinie sportowej Smocze Łodzie. Były to V Mistrzostwa Służby Więziennej o puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie. Zawody odbywały się na odległości 200 m na rzece Nogat. Każda z drużyn odbyła 4 starty. Podsumowanie najlepszych czasów dało drużynie złoty medal. Funkcjonariuszka dostała zaproszenie do wspólnego uczestnictwa od Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, która razem z kilkoma tamtejszymi funkcjonariuszami pływała w drużynie Dragon Chełmno oraz wielokrotnie w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski.

 

 

 

 

Policjantka była zawodniczką kadry Polski blisko 10 lat. Reprezentowała nasz kraj w międzynarodowych zawodach zdobywając złote, srebrne i brązowe medale z Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski, które m.in odbywały się we Włoszech, Niemczech czy Rosji. Zawody przeważnie  odbywają się  na dystansie 200 m, 500 m, 1000 m czy długodystansowe mistrzostwa, które liczą kilka kilometrów. Smocze Łodzie są dyscypliną wioślarską, która wymaga od zawodnika mocnej kondycji fizycznej, wydolnościowej oraz siły i wytrenowania techniki wiosłowania, która jest bardzo istotna by odnosić sukcesy w tej dziedzinie. Technika wioślarska przypomina technikę wiosłowania na „kanadyjce”. Na łodzi nogi tworzą prawie taką samą pozycję klęczącą, a ławeczka służy do oparcia - to element, którego  nie ma na tzw. „kanadyjce”.

- „Pozycja, w której siedzimy służy do dalekiego wychylenia tułowia do przodu, ku nodze zapierającej jak najdalej, co pozwala na odpowiedni skręt „z pleców ” i zachowanie odpowiedniej techniki  oraz siły pociągnięcia wiosłem w wodzie” – mówi sierż. szt. Karolina Figiel.

 

 

 

 

Policjantka zebrała drużynę funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, którzy zaczynają się przygotowywać do Mistrzostw Służb Mundurowych mających się odbyć w Chełmnie. W tej jednostce, jak i wielu jednostkach w Polsce jest dużo wysportowanych funkcjonariuszy, dlatego można liczyć, że zawody odbędą się w pełnej sportowej rywalizacji z duchem walki prawdziwych  sportowców. Sierż. szt. Karolina Figiel weźmie udział w kolejnych zawodach, które odbędą się w najbliższą sobotę w Iławie.

 

 

Gratulacje za czynny udział w sobotnich zawodach dla Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie, insp. Roberta Olszewskiego, który daje sportowy przykład swoim podległym funkcjonariuszom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych wszystkim funkcjonariuszom.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kibic a Malborka
kibic a Malborka 30.06.2021, 07:12
Gratulacje, taki wyczyn wymaga super kondycji !!! można też się spełnić kosząc swoją działkę