Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

WOT. Idą wzdłuż Wisły, by wspomóc budowę hospicjum.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 28 czerwca 2021, 09:59
  • 7 PBOT
  • Na sygnale
WOT. Idą wzdłuż Wisły, by wspomóc budowę hospicjum. fot. 7 PBOT
Niesienie pomocy lokalnej społeczności przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej może mieć różne oblicza. Ta najważniejsza misja do jakiej powołani zostali terytorialsi od ponad roku wyraża się w ogromie pracy i determinacji we wsparciu szpitali, placówek medycznych oraz pozostałych służb w zwalczaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Wielokrotnie żołnierze WOT wspierali także swoje Małe Ojczyzny w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych, które niestety często w okresie letnim przynoszą szkody na terenie całego kraju. To namacalne dowody na to, jak bardzo potrzebni społeczeństwu są żołnierze WOT.

 

Terytorialsi to ochotnicy, którzy chcą spełniać się i realizować jako żołnierze. Często pochodzą z różnych środowisk, ale to, co ich spaja i stanowi wspólny mianownik to troska o obywateli, pragnienie niesienia im pomocy oraz ogromne pokłady empatii. Jednym z takich ludzi jest z pewnością porucznik Piotr Okrój – żołnierz słupskiego 73 batalionu lekkiej piechoty 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który swój charakter i chęć pomocy wyraża w wojskowym mundurze.

 

 

 

Pan Piotr współtworzy popularną, pochodzącą z Lęborka FB grupę „Sportowe Dziki”. Porucznik Okrój wraz z  kpr. Robertem Kujawskim i szer. Michałem Niemczyckim, na co dzień żołnierzami służącymi w 1 Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym, podjął się niecodziennej inicjatywy, którą ma na celu wsparcie lokalnych samorządów w budowie hospicjum w Pogorzelicach. Żołnierze z Pomorza postanowili wyruszyć w pieszą podróż wzdłuż Wisły. Swój marsz rozpoczęli 26 czerwca br. od źródła największej polskiej rzeki. Dziennie planują pokonywać około 50 km i, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zakończą pochód 16 lipca br. u ujścia Wisły.

 

 

 

 

Żołnierze zapraszają chętnych, którzy chcą dołączyć do nich podczas marszu na którymś z odcinków wyprawy.

28 czerwca to odcinek rozpoczynający się w Broszkowicach w Małopolsce. Kolejne etapy podróży to: 29.06 - WOŁOWICE (przechodzimy przez Karków), 30.06 – GROBLA, 01.07 – SIEDLISKA, 02.07 - GACE SŁUPIECKIE, 03.07 - TARNOBRZEG (przechodzimy przez Sandomierz), 04.07 – ANNOPOL, 05.07 - ZARUDKI (przechodzimy przez Puławy), 06.07 – DĘBLIN, 07.07 – WILGA, 08.07 - ZAWADY (przechodzimy przez Warszawę), 09.07 - NOWY KAZUN, 10.07 - DRWAŁY (przechodzimy przez Płock), 11.07 – SOCZEWKA, 12.07 - WŁOCŁAWEK (przechodzimy przez Ciechocinek), 13.07 - TORUŃ (STAWKI) (przechodzimy przez Bydgoszcz),14.07 - STRZELCE GÓRNE (przechodzimy przez Chełmno), 15.07 - PIENKI KRÓLEWSKIE, 16.07 - startujemy z miejscowości GNIEW i kończymy tego dnia u UJŚCIA WISŁY. Na zakończenie podróży czeka żołnierzy najdłuższy dystans do pokonania - około 65 km.

 

 

 

Marszowi żołnierzy towarzyszy zrzutka na budowę wspomnianego hospicjum, którą można wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/budujemyhospicjum/s/sportowedziki.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.