Wydanie nr 212/2021, Sobota 31.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Alfonsa, Justyn, German, Helena, Demokryt, Ignacy, Ernesta, Emilian, Beat, Ludomir, Adam, Lubomir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwszy malborski elektryczny autobus już na bazie Miejskiego Zakładu Komunikacji. [zdjęcia]

  • Wydanie nr 212/2021
  • 24 czerwca 2021, 21:01
  • MZK w Malborku Sp. z o.o
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Pierwszy malborski elektryczny autobus już na bazie Miejskiego Zakładu Komunikacji. [zdjęcia] fot. MZK w Malborku Sp. z o.o
Solarisy Urbino 12 electric zapoczątkują elektryfikację transportu publicznego w mieście. Pierwszy z sześciu autobusów elektrycznych w wersji niskopodłogowej o długości 12 metrów, producent dostarczył 24 czerwca 2021 roku.

 

Solarisy Urbino 12 electric zapoczątkują elektryfikację transportu publicznego w mieście. Bezemisyjne pojazdy zawitają w Malborku najpóźniej we wrześniu 2021 roku, ale dopytaliśmy szefową Mzk w Malborku panią Małgorzata Zemlik o realne terminy dostawy pierwszych autobusów. Zgodnie z umową, wykonawca ma możliwość dostarczenia autobusów nawet na początku września, ale na dzisiaj realnie pierwsze trzy autobusy mogą pojawić się w Malborku już w czerwcu i wszyscy mamy taką nadzieję, że tak będzie – mówi nam Małgorzata Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku sp. z o.o.

W klimatyzowanej przestrzeni pasażerskiej przewidziano 26 miejsc siedzących, w tym 10 dostępnych z niskiej podłogi, co szczególnie istotne dla osób poruszających się wózkami inwalidzkimi bądź podróżujących z wózkami dziecięcymi.


Na całym świecie jest około pół miliona takich pojazdów. Większość jeździ po drogach chińskich miast, ale w ostatnich latach także Europa szybko się elektryfikuje i coraz więcej europejskich aglomeracji stawia na transport zeroemisyjny. Dotyczy to zwłaszcza państw takich jak Niemcy, Wielka Brytania czy kraje skandynawskie, ale w gronie liderów elektromobilności jest też Polska. Po ulicach ponad 20 polskich miast jeździ blisko 350 autobusów elektrycznych. Ich liczba sukcesywnie rośnie, a samorządy coraz częściej decydują się na zakup takich pojazdów. Malbork wkracza w nową erę komunikacji miejskiej, w rezultacie wygranego przetargu Solaris zbuduje dla MZK Malbork sześć autobusów elektrycznych w wersji niskopodłogowej o długości 12 metrów. Inwestycja Malborka w pojazdy elektryczne stawia go wśród najbardziej nowoczesnych przewoźników Europy, którzy na pierwszym miejscu stawiają komfort mieszkańców miasta i jakość powietrza w mieście.

Zobacz zdjęcia

MZK w Malborku Sp. z o.o
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.