Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych na polskich plażach. Sprawdź, kiedy na Mierzei Wiślanej.

  • Wydanie nr 269/2022
  • 25 czerwca 2021, 09:36
  • Organizator
  • SportPozostałe
Plażowe Mistrzostwa Budowniczych na polskich plażach. Sprawdź, kiedy na Mierzei Wiślanej. fot. Organizator
Spotkajmy się na plaży i zbudujmy największą budowlę z piasku. Już po raz siódmy na ponad 20 plażach polskiego wybrzeża odbędą się Plażowe Mistrzostwa Budowniczych.

 

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami plażowicze odpoczywający w popularnych polskich kurortach będą mogli wziąć udział w Plażowych Mistrzostwach Budowniczych. Mając do dyspozycji piasek, plastikowe łopaty i wodę zawodnicy będą rywalizować w usypywaniu jak najwyższej budowli. Wyzwanie rzuca zwycięskie w poprzedniej edycji Sztutowo.

- „Akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nikogo nie trzeba zachęcać do zabawy – mówi jeden z organizatorów, Maciej Zieliński z agencji eventowej Blersport.  – „Budowanie trwa 90 minut. Do zabawy jest używany wyłącznie sprzęt dostarczony przez organizatora. Nie liczy się estetyka budowli, a jedynie jej wysokość, która jest odmierzana za pomocą masztu i miarki laserowej. Budować może każdy chętny dorosły, udział w zabawie jest bezpłatny. Jeśli zgłosi się za dużo osób, stosujemy rotację”. 

 

 

 

 

W tym roku zawody odbędą się w 24 miejscach – m.in. W Sztutowie, Jastarni, Władysławowie, Karwii, Dębkach, Dąbkach, Dziwnowie i Rewalu. Na trasie akcji po raz pierwszy znajdą się Trzęsacz i Pustkowo. Każdego dnia, poza budowaniem, na plażowiczów czekają dodatkowe atrakcje – Jedną z nich będzie Plażowa Akademia Sera Serenada, nad którą czuwać będzie ekspert i recenzent kulinarny Gieno Mientkiewicz. 

– „Każdy kto odwiedzi nasz namiot będzie mógł poznać proces powstawania serów dojrzewających, dowiedzieć się jaki ser jest odpowiedni na daną porę dnia, jak podawać sery i komponować je z innymi składnikami a także uzyskać odpowiedź na pytanie czy sery mają swoje miejsce w diecie cukrzycowej. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy animacje pod hasłem „Skąd się biorą dziury w serze”. Nie zabraknie nagród i niespodzianek – zapowiada Gieno Mientkiewicz.

 

 

 

 

Organizatorzy zadbają także o dobrą energię dla uczestników plażowego budowania. 

– „Dzięki naszemu sponsorowi, firmie Bakalland, budowniczowie będą mogli wzmocnić się zdrowymi batonami zbożowymi i owocowymi. Ci którzy będą szczególnie aktywni mogą liczyć na pakiety nagród od naszych sponsorów – mówi Robert Blesiński z agencji Blersport. – „Swoją strefę podczas Plażowych Mistrzostw Budowniczych mieć także najmłodsi. Z pomocą zabawek od partnera akcji, firmy Wader-Woźniak, dzieci będą tworzyć zamki i budowle z piasku”.  

 

 

 

 

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych startują 30 czerwca w Chłapowie i potrwają do 26 lipca. Każda impreza rozpoczynać się będzie około godziny 10.00. Tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku bronić będzie Sztutowo, w którym powstała budowla o wysokości 329 cm. Organizatorzy zachęcają do śledzenia profilu akcji na Facebooku. To właśnie tam pojawiać się będą bieżące informacje, zdjęcia i filmy z każdego budowania.

 

 

 

Terminarz

30 czerwca - Chłapowo

1 lipca - Chałupy

2 lipca - Kuźnica

3 lipca - Ostrowo

4 lipca - Dębki

6 lipca - Dąbki

7 lipca - Niechorze

8 lipca - Rewal

9 lipca - Trzęsacz

10 lipca - Pogorzelica

11 lipca - Pobierowo

12 lipca - Pustkowo

13 lipca - Dziwnówek

14 lipca - Łukęcin

15 lipca - Dziwnów

16 lipca - Międzywodzie

18 lipca - Jarosławiec

19 lipca - Białogóra

20 lipca - Jastrzębia Góra

21 lipca - Rozewie

23 lipca - Karwia

24 lipca - Władysławowo

25 lipca - Jastarnia

26 lipca - Sztutowo

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Organizator

Organizator
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.