Wydanie nr 212/2021, Sobota 31.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Alfonsa, Justyn, German, Helena, Demokryt, Ignacy, Ernesta, Emilian, Beat, Ludomir, Adam, Lubomir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Lisewo Malborskie. Rozgrywki Młodzieżowej Ligi Bilardowej.

Lisewo Malborskie. Rozgrywki Młodzieżowej Ligi Bilardowej. fot. TvRegionalna24.pl
Bilard jest grą wymagającą cierpliwości i precyzji. Jest dyscypliną sportu, w którym największą wagę odgrywa umiejętność opanowania nerwów, która w kluczowych momentach gry decyduje o sukcesie lub porażce. To również świetna forma rywalizacji, choć wielu miłośników tego sportu zapewne przyzna, że w bilard gra się z samym sobą, a nie przeciwnikiem.

 

W środę, 16 czerwca br. w świetlicy wiejskiej w Lisewie Malborskim odbyły się rozgrywki w ramach Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej z udziałem 30 zawodników w wieku 9-15 lat z klubów województwa pomorskiego: Green Club Gdańsk, Arkadia Tczew, Kmicic Starogard Gdański oraz UKS Lisewo Malborskie, a także kilku zawodników niezrzeszonych. Jest to IX edycja rozgrywek, które od dwóch lat odbywają się właśnie w Lisewie Malborskim. Wcześniej turnieje odbywały się w m.in. Gdańsku i Tczewie.

Turniej uroczyście otworzył Arkadiusz Sząszor, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego. Wśród zaproszonych gości byli Anna Grunau, przewodnicząca Rady Gminy Lichnowy, radny Benedykt Graban oraz radna Anna Rutkowska, która mocno zaangażowała się w działania na rzecz UKS Lisewo Malborskie. Rywalizacji przyglądał się również dyrektor Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim, Maciej Dunajski.

 

 

 

 

Rywalizacja w odmianę 9 bil systemem 2KO (dwie porażki eliminują z rozgrywek). Zawodnicy rywalizowali w rozgrywkach w trzech kategoriach wiekowych - junior, junior młodszy/pupil oraz junior starszy.

1. Juniorka:

I Karina Cuper Green Club Gdańsk

II Julia Gołębiewska UKS Lisewo

III Sandra Majtkowska, UKS Lisewo

III Maja Pieniak UKS Lisewo

 

2. Junior Młodszy/pupil:

I Michał Baska Kmicic Starogard

II Maksymilian Leszczyński UKS Lisewo

III Ksawery Firgon UKS Lisewo,

III Damian Broda Arkadia Tczew

 

3. Junior Starszy:

I Marcin Chmiel Green Club Gdańsk

II Dominik Serwis UKS Lisewo

III Dominik Hamza Green Club Gdańsk

III Jakub Raduński Arkadia Tczew

 

 

W finałowej rozgrywce zmierzyli się Dominik Serwis z UKS Lisewo Malborskie i Marcin Chmiel z Green Club Gdańsk. Więcej na ten temat opowiedział opiekun i trener UKS Lisewo Malborskie, Łukasz Rygielski.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

 

 

Zdjęcia od organizatora

 

 

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.