Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pijany maszynista prowadził pociąg towarowy.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 2 czerwca 2021, 14:57
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pijany maszynista prowadził pociąg towarowy. fot. KPP Tczew
Policjanci interweniowali wobec maszynisty, który wykonywał czynności zawodowe i był pod wpływem alkoholu. Podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 31-latek, który kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

We wtorek, 1 czerwca br. przed godziną 5 rano oficer dyżurny tczewskiej policji został poinformowany o nietrzeźwym maszyniście, który miał kierować lokomotywą ciągnącą wagony towarowe. Policjant przyjmujący zgłoszenie ustalił, że pociąg samoczynnie zatrzymał się i nie było żadnego kontaktu z maszynistą. Wysłani na miejsce policjanci podczas rozmowy z 31-letnim mieszkańcem powiatu inowrocławskiego kierującego pociągiem towarowym poczuli zapach alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u maszynisty prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

 

 

 

 

W trakcie sprawdzenia 31-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami za kierowanie w stanie nietrzeźwości, który obowiązuje do sierpnia 2022 r. Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

 

 

 

Jeszcze w środę najprawdopodobniej śledczy przesłuchają zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawią zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew


 

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.