Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W wyniku dachowania kierowca trafił do szpitala - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 2 czerwca 2021, 10:37
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
W wyniku dachowania kierowca trafił do szpitala - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m.in. zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków, obsłużyli miejsce wypadku drogowego, a także pomogli zmienić uszkodzone koło w samochodzie.

 

Z maluchami o bezpieczeństwie na drodze.

Sztumscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podejmują wiele działań profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, żeby uchronić ich przed zagrożeniami na jakie narażone są w codziennym życiu. Tym razem mundurowy odwiedził wychowanków Przedszkola w Czerninie. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Wiedzą już, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak ważne jest posiadanie odblasków.

Policjant przypomnieli najmłodszym o numerze alarmowym 112 i jak z niego korzystać, a także jak się zachować wobec innych zagrożeń, m.in. kiedy się zgubią lub jak bronić się przed atakiem psa. Funkcjonariusz chętnie odpowiadał na wszystkie pytania maluchów. Na koniec spotkania policjant rozdał uczniom opaski i kamizelki odblaskowe.

 

 

 

 

W wyniku dachowania kierowca trafił do szpitala.

W poniedziałek, 31 maja br. sztumscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W526 w miejscowości Przezmark. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 32-letni kierujący osobową Skodą jadąc w kierunku miejscowości Przezmark, wyjeżdżając zza zakrętu, w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z naprzeciwka środkiem drogi pojazdem zjechał na prawe pobocze, w wyniku czego uderzył w znak drogowy, a następnie dachował. Mieszkaniec powiatu iławskiego z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący był trzeźwy oraz podróżował sam.

Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady. Technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz sporządził oględziny rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśnią teraz bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

 

Prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

W poniedziałek, 31 maja br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego w Sztumie, dokonując pomiaru prędkości, w miejscowości Mikołajki Pomorskie zatrzymali osobową Hondę, której kierujący przekroczył prędkość. Już na samym początku kontroli kierujący 23-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. W trakcie badania na zawartość narkotyków kierujący przyznał się, że palił marihuanę. Kierujący został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Za kierowanie autem będąc pod wpływem narkotyków 23-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Pomogli kobiecie wymienić koło w samochodzie.

Najważniejszym zadaniem każdego policjanta jest służba mieszkańcom i niesienie im pomocy. Ta najczęściej wiąże się z zapewnianiem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jednak polega także na rozwiązywaniu wielu problemów, z jakimi zmaga się społeczeństwo.

Do dość nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek, 31 maja br. w Tropach Sztumskich. Policjanci drogówki zauważyli pojazd z włączonymi światłami awaryjnymi. Jak się okazało, kierująca pojazdem kobieta musiała się zatrzymać z powodu przebitej opony. Policjanci nie zastanawiając się nawet chwili, zaproponowali pomoc. Podnieśli lewarkiem samochód osobowy marki KIA, zdjęli niesprawne koło i założyli „zapasówkę”. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy, kobieta mogła już bezpiecznie ruszyć w dalszą podróż.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.