Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Uroczyste otwarcie Gminnego Centrum Aktywności Seniora w Mątowach Wielkich.

Gmina Miłoradz. Uroczyste otwarcie Gminnego Centrum Aktywności Seniora w Mątowach Wielkich. fot. TvRegionalna24.pl
Gminne Centrum Aktywności Seniora ma być placówką aktywizującą najstarszych mieszkańców gminy Miłoradz. Znajduje się z budynku, w którym do niedawna funkcjonowała świetlica wiejska oraz niewykorzystywana od lat remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Mątowach Wielkich.

 

W Centrum znajduje się m.in. sala integracyjna, kącik czytelniczy i multimedialny, sala konferencyjna, sala ćwiczeń z szatniami, kuchnia i zaplecze socjalne. W obiekcie znajdują się również trzy łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wymieniono instalację elektryczną oraz grzewczą, zainstalowano nowe okna oraz stolarkę drzwiową zewnętrzną i wewnętrzną. Budynek wyposażono również w nagrzewnice i klimatyzację. Koszt adaptacji budynku oraz jego wyposażenia wyniósł ponad pół miliona złotych.


 

 

 

Gminne Centrum Aktywności Seniora to przede wszystkim miejsce, w którym najstarsi mieszkańcy zostaną objęci działaniami społecznymi. Projekt będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Stowarzyszeniem Perspektywa. Zadanie finansowane jest w ramach środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz Wieloletniego Programu Senior +.

 

Zapraszamy na materiał wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości