Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Pijani rodzice mieli pod opieką sześcioro małych dzieci.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 28 maja 2021, 14:33
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Nowy Dwór Gdański. Pijani rodzice mieli pod opieką sześcioro małych dzieci. fot. pomorska.policja.gov.pl
Policjanci zatrzymali 35-latka oraz 40-letnią kobietę, którzy pijani zajmowali się sześciorgiem dzieci. Policjanci przekazali dzieci w bezpieczne miejsce, a ich rodziców zatrzymali w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Małżeństwo po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może im grozić kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego w czwartek, 27 maja br. wieczorem interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Stegna z powodu zgłoszenia, które wpłynęło od pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Według zgłoszenia sześcioro dzieci w wieku od 3 do 9 lat miało się znajdować pod opieką pijanych rodziców.

 

 

 

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przed budynkiem zauważyli pijaną kobietę, a w mieszkaniu zastali sześcioro dzieci, które przebywały w nim bez opieki. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę, która miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latka nie była w stanie zająć się dziećmi, nie potrafiła wskazać wieku swoich dzieci oraz wskazać gdzie znajdują się ich ubrania. Dzieci były zaniedbane. Podczas policyjnej interwencji do mieszkania wszedł mąż kobiety. Pijany 35-latek zaskoczony widokiem policjantów wszczął awanturę, był agresywny i wulgarny. Mężczyzna również został zatrzymany. Policjanci zaopiekowali się dziećmi i przekazali je w bezpieczne miejsce.

Małżeństwo po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty bezpośredniego narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Za to przestępstwo może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, która dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon - nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pssss
Pssss 31.05.2021, 21:54
Tv regionalna skąd bierzecie autorów swoich artykułów? Dziecko które skończyło 6 klas podstawówki umiało by bardziej spójny artykuł napisać „zatrzymano w pomieszczeniu do zatrzymań” nie wystarczy tylko zatrzymano czy na komisariacie w razi gdyby ktoś miał wątpliwości? „ usłyszy zarzuty bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia” chyba narażenia na takowe? Ludzie tego się nie da czytać
Piotr
Piotr 01.06.2021, 06:53 (odpowiedź do Pssss)
dziecko z podstawówki potrafi przeczytać autora tekstu