Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany uderzył w ogrodzenie i uciekł – raport sztumskich służb mundurowych.

Pijany uderzył w ogrodzenie i uciekł – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej i policji z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W niedzielę, 16 maja br. o godzinie 13.36 dwa zastępy skierowano do wsi Jasna, gdzie w piwnicy budynku jednorodzinnego znajdowała się woda. Lustro wody było na wysokości około 10 cm, ale woda wciąż przybywała.

O godzinie 15.59 dwa zastępy pojechały do Sztumu na ulicę Jagiełły, gdzie przy budynku jednorodzinnym - pustostan znajdowała się uszkodzona rura doprowadzająca gaz ziemny. Wyczuwalny zapach gazu.

O godzinie 20.21 zastęp zadysponowano do Sztumu na ulicę Mickiewicza, gdzie na rondzie znajdowały się dwa uszkodzone samochody osobowe marki Volkswagen Golf i Seat Altea. Kierowcy znajdowali się poza pojazdami, nie wymagali pomocy medycznej. Policja będąca na miejscu kierowała ruchem. Z jednego z pojazdów wydobywały się płyny eksploatacyjne.

 

 

 

 

W poniedziałek, 17 maja br. o godzinie 18.36 dwa zastępy skierowano do Czernina na ulicę Pieniężnego, gdzie w kanale garażowymi głębokości około 150 cm siedział mężczyzna uskarżający się na ból dolnej kończyny prawej. Był przytomny, wydolny, w kontakcie logicznym. Z relacji świadków oraz poszkodowanego wynikało, że wpadł on nieumyślnie do kanału podczas pracy przy samochodzie.

 

Pijany znieważył policjantów.

We wtorek, 18 maja br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało, sprawcą interwencji był 32-letni mieszkaniec Sztumu. Mężczyzna wcześniej pił alkohol i po przyjściu do domu bez konkretnego powodu zaczął krzyczeć na domowników. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec policjantów oraz znieważył ich słowami wulgarnymi. Za popełnione przestępstwo 32-latek został zatrzymany. Agresor nie zaprzestał, nawet znajdując się w policyjnej celi, gdzie w dalszym ciągu znieważał funkcjonariuszy.

Mieszkaniec Sztumu za znieważenie policjantów odpowie przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty.

 

 

 

 

W środę, 19 maja br. o godzinie 14 trzy zastępy zadysponowano do Sztumu na ulicę Żeromskiego na halę produkcyjną jednej z firm, gdzie kierownik utrzymania ruchu poinformował, że w jednej strefie pożarowej załączyły się 2 czujki od CO. Wszyscy pracownicy, 21 osób o własnych siłach opuściło stanowiska pracy i udało się do punktu zbiórki. Żadna z osób nie wymagała pomocy medycznej. Wielkość hali produkcyjnej około 5 000 m², na hali pakowana jest guma do żucia.

W czwartek, 20 maja br. o godzinie 10.12 zastęp pomógł w transporcie starszej osoby z Cieszymowa do punktu szczepień.

 

 

 

 

Pijany kierowca uderzył w ogrodzenie.

W czwartek, 20 maja br. dyżurny policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu, który w Sztumie niedaleko dworca PKP uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i odjechał. Na miejsce szybko zostali skierowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz ruchu drogowego. Po krótkiej chwili funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd, który zatrzymał się na płytach betonowych. Jak się okazało, kierujący był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad dwa promile. Mężczyzna został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Osobowy Volkswagen został odholowany na parking strzeżony. Ponadto kierujący przyznał się, że wcześniej pił alkohol. 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 70-letni mieszkaniec Sztumu odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

W piątek, 21 maja br. o godzinie 20.11 zastęp pojechał do miejscowości Bruk, gdzie piorun uderzył w drzewo i je rozszczepił, w następstwie czego zablokowało częściowo pas drogi.

 

 

 

 

Działania „Bezpieczny pieszy”.

W piątek, 21 maja br. w powiecie sztumskim policjanci przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. ,,Bezpieczny pieszy”. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mianowanymi ofiarami wypadków. Dlatego policjanci po raz kolejny skupili swoje działania na ich bezpieczeństwie. Mundurowi zwrócili też uwagę na kierowców, którzy bagatelizują prawa pieszych. Na pobłażliwość nie mogli liczyć kierujący omijający pojazdy, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych, wyprzedzający na przejściu lub bezpośrednio przed nim, jak również kierowcy, którzy nie udzielają pieszym pierwszeństwa na przejściach. Funkcjonariusze przyjrzeli się także temu, jak piesi zachowują się na drodze oraz czy nie przechodzą przez jezdnie w miejscach zabronionych. Najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowań i przystanków.

Główne błędy pieszych to nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie na jezdnię zza pojazdu. Policjanci zawrócą również uwagę na stosowanie się pieszych do obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

 

 

 

 

Policjantki uratowały mężczyznę.

W piątek, 21 maja br. policjantki z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyły kobietę, która wzywała pomocy. Okazało, się, że na przystanku zasłabł mężczyzna. Policjantki natychmiast zatrzymały radiowóz i pobiegły do poszkodowanego.

Okazało się, że 73-letni mieszkaniec Gościszewa czekając na autobus, nagle źle się poczuł i zasłabł. Policjantki udzieliły mu pierwszej pomocy przedmedycznej i powiadomiły pogotowie ratunkowe. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni przewieźli mężczyznę do szpitala. 73-latek po przeprowadzonych badaniach został zwolniony do domu. Mężczyzna jeszcze tego dnia przyszedł do sztumskiej komendy z kwiatami dla policjantek, które wręczył w podziękowaniu za udzieloną mu pomoc.

73-latkowi policjanci życzą dużo zdrowia.

 

 

 

 

W sobotę, 22 maja br. o godzinie 03.19 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Bruk, gdzie na drodze powiatowej nr 2963 G w poprzek drogi leżał konar drzewa, który blokował drogę. Drugi konar również zagraża bezpieczeństwu, ponieważ znajduje się nad jezdnią. Potrzebny jest wysięgnik.

O godzinie 07.54 zastęp pojechał do wsi Jasna, gdzie w budynku wielorodzinnym zalane zostały piwnice w wyniku gwałtownych opadów deszczu. Lustro wody na wysokości około 50 cm.

 

 

 

 

W niedzielę, 23 maja br. o godzinie 12.54 zastęp skierowano do Sztumu na osiedle Różane, gdzie pod podwoziem samochodu schował się kot.

O godzinie 16.05 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Jarzębina, gdzie człowiek znajdował się pod wodą.

 

 

 

 

Jazda na podwójnym gazie.

W niedzielę, 23 maja br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę osobowej Hondy, który popełnił wykroczenie drogowe. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. 53-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało - kierujący był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierujący został zatrzymany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 


 


Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

Zdjęcie: KPP Sztum


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.