Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 20 maja 2021, 13:03
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. fot. KPP Malbork
Od 15 maja br., zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, maseczki na świeżym powietrzu przestały być obowiązkowe (przy zachowaniu dystansu 1,5 m). Nadal jednak zakrywanie ust i nosa obowiązuje w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, transporcie publicznym oraz na targowisku. Także w otwartych lokalach gastronomicznych oraz punktach usługowych. Policjanci nadal będą kontrolować czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zasad reżimu sanitarnego i stanowczo reagować na nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

 

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu to z pewnością krok do normalności, ale pamiętajmy, że pandemia koronawirusa trwa i jej zwalczenie wymaga od wszystkich odpowiedzialności. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w sytuacji gdy nie udaje się zachować wymaganego dystansu 1,5 m odległości od drugiej osoby, gdzie dochodzi do gromadzenia się osób: na terenie cmentarzy, bulwarów, promenad, parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, targowiskach, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. w klatkach schodowych, windach, garażach podziemnych, nadal należy nosić maseczki na zewnątrz. Zakrywać usta i nos niezmiennie trzeba będzie w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak galerie, sklepy, punkty usługowe oraz w budynkach użyteczności publicznej.

 

 

 

 

Policja apeluje o przestrzeganie tych zasad. Funkcjonariusze, codziennie walcząc z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, będą sprawdzać czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących zasad. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy będą galerie handlowe, sklepy, restauracje i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, takich jak np. targowisko.

 

 

 

Policja przypomina, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1 tys. zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

 

 

 

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami (również na zewnątrz). Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.


 


 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.