Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gastronomia gotowa na otwarcie. Ogródki już czekają na klientów.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 14 maja 2021, 16:47
  • gov.pl
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Gastronomia gotowa na otwarcie. Ogródki już czekają na klientów. fot. TvMalbork.pl
Sobota, 15 maja br. to data, kiedy w życie wchodzą nowe, długo oczekiwane zmiany związane z pandemią koronawirusa. M.in. na świeżym powietrzu nie będziemy już zasłaniać ust i nosa, a także skorzystamy z oferty restauracyjnych ogródków.

 

W sobotę, 15 maja br. wchodzą kolejne luzowania obostrzeń. Dotyczą m.in. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jednak w dalszym ciągu musimy zasłaniać usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, np. w sklepach czy transporcie publicznym.

W końcu zostaje otwarta gastronomia – jednak tylko na świeżym powietrzu. Przy czym zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.


 

 

 

Jakie zmiany nas jeszcze czekają od 15 maja?

Transport zbiorowy - 100% liczby miejsc siedzących lub 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50% miejsc siedzących niezajętych).

Kultura kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie na świeżym powietrzu - maks. 50% obłożenie.

Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu - z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie - nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, reżim sanitarny - m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

Sport - obiekty sportowe na świeżym powietrzu – maks. 25% publiczności, zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi - limit 150 osób.

 

 

 

 

Źródło: gov.pl


 

gov.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Daj spokoj
Daj spokoj 18.05.2021, 00:08
I tylko filmik u flisaka tego zlodzieja gdzie piwo na oblezeniu pod zamkniem 8zl a u niego to samo 10. To teraz pewnie po 15bedzie
Ad
Ad 18.05.2021, 09:46 (odpowiedź do Daj spokoj )
Myślisz że jesteś anonimowy? Za takie teksty że ktoś jest złodziejem można dostać niezła karę od sądu. Rozumiem, że masz na to dowody bo jak nie to się pewnie wkrótce zdziwisz