Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar garażu z butlami z tlenem – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 10 maja 2021, 12:09
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożar garażu z butlami z tlenem – raport sztumskich służb mundurowych. fot. OSP Postolin
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

We wtorek, 4 maja br. o godzinie 08.00 zastęp skierowano do Starego Dzierzgonia, gdzie na skutek wystąpienia intensywnych opadów deszczu doszło do zalania pomieszczenia piwnicznego w budynku jednorodzinnym. Pomieszczenie o powierzchni około 10 m², lustro wody na wysokości 0,3m.

W środę, 5 maja br. o godzinie 15.03 sześć zastępów zadysponowano do Białej Góry, gdzie w odległości około 30m od brzegu znajdowała się łódź stalowa o wymiarach około 7m x 2m. Na pokładzie widoczne były trzy osoby. Łódź nie była uszkodzona, nie nabierała wody, osiadła na mieliźnie.

 

 

 

 

W piątek, 7 maja br. o godzinie 13.44 zastęp pojechał do Sztumu na ulicę Reja, gdzie nad wejściem do szkoły przy bramie wjazdowej na wysokości ponad 10 m znajdował się uszkodzony konar drzewa.

O godzinie 16.09 zastęp skierowano do miejscowości Szropy, gdzie na nieużytkach rolnych widoczne było miejsce po wypaleniu około 60 m² suchej trawy. Na obszarze około 10m² widoczne zadymienie.

 

 

 

 

W sobotę, 8 maja br. o godzinie 14.26 zastęp zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie przy ulicy Mickiewicza nie było kontaktu z osobą w środku mieszkania w budynku wielorodzinnym na pierwszym piętrze. Widać było otwarte okno. Na miejscu obecny był patrol policji.

O godzinie 16.48 zastęp pojechał do Folwarku, gdzie na linii energetycznej, która biegnie nad polem, zawieszony był bocian.

 

 

 

 

W niedzielę, 9 maja br. o godzinie 10.43 zastęp pojechał do miejscowości Zakręty, gdzie wiatr złamał przydrożne drzewo, które upadło na drogę wojewódzką nr 515, blokując ją.

O godzinie 16.38 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Go9ściszewo, gdzie motocykl uderzył w tył samochodu osobowego. Motocyklista znajdował się na poboczu pod opieką świadków. Uskarżał się na ból lewej nogi. Podróżujący samochodem osobowym bez obrażeń. |Pojazdy blokowały jeden pas drogi krajowej nr 55.

O godzinie 21.25 cztery zastępy pojechały do miejscowości Kępina, gdzie palił się garaż murowany, jednokondygnacyjny, kryty eternitem. Pożarem objęta była prawa strona budynku. Właściciel poinformował, że w budynku znajdują się butle 11 kg propan-butan oraz butle z tlenem.


 


 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

Zdjęcia: FB OSP Postolin

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.