Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Zatopił samochód i uciekł.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 5 maja 2021, 15:14
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Sztum. Zatopił samochód i uciekł. fot. KP PSP Sztum
Do niecodziennego zdarzenia zadysponowano zastęp ze sztumskiej jednostki oraz z JRG 2 Gdańsk. W rzece Nogat w okolicy Żydziej Góry znajdował się samochód osobowy. Z relacji świadka wynikało, że kierowca pojazdu celowo zatopił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia br. Po godzinie 21 dyżurny SKKP w Sztumie otrzymał zgłoszenie z policji, że w rzece Nogat znajdował się samochód osobowy. Z ustaleń policjantów i relacji świadków wynikało, że samochodem podróżowała jedna osoba - kierowca, który celowo zjechał z drogi polnej i zatopił samochód, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Do zdarzenia miało dojść ponad dwie godziny wcześniej. Teren, w którym doszło do zdarzenia był trudno dostępny, dojazd drogami polnymi i leśnymi. Pojazd w całości był zatopiony.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po rozpoznaniu i rozmowie z policją ustalono, że ze względu na porę nocną, silny nurt rzeki oraz warunki terenowe nie zostaną podjęte działania polegające na pomocy w wyciągnięciu pojazdu z wody. Działania wznowiono w następnym dniu.

 

 

 

 

20 kwietnia br. tuż po godzinie 9 strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu gaśniczego z włączoną sygnalizacją świetlną. Na miejsce dojechały pozostałe zastępy z JRG Sztum oraz SRW z JRG 2 Gdańsk. Płetwonurkowie zeszli pod wodę i znaleźli zatopiony pojazd.

Miejscowy rolnik na prośbę policji wyraził chęć pomocy w wyciągnięciu pojazdu traktorem. Płetwonurkowie zaczepili liny, po czym wyciągnięto samochód przy pomocy traktora. Samochód osobowy marki Opel Vectra sprawdzono, czy jest pusty. Nikogo nie odnaleziono w środku. Na tym działania strażacy zakończyli. Na miejscu pozostał patrol policji, który prowadził czynności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
romek
romek 06.05.2021, 12:16
Może to był samochód teściowej
Coswiedzacachyba
Coswiedzacachyba 05.05.2021, 19:57
A ja mam pytanie? Czy ów samochód miał wgniecenie na dole lampy z tyłu po lewej stronie ? ,
Maestro
Maestro 05.05.2021, 16:18
19. kwietnia - 5. maja. Szybko działacie.