Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pociąg na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej. Czy to koniec remontu linii 207?

Pociąg na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej. Czy to koniec remontu linii 207? fot. TvMalbork.pl
Zapewne wszyscy już wiedzą, że przejazd kolejowo-drogowy w Nowej Wsi Malborskiej (w ciągu ul. gen. de Gaulle’a w Malborku) jest jednym z 36 skrzyżowań dróg z torami, na których zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Malborka do granicy województwa. Póki co, prace remontowe w tym miejscu zostały zakończone. Wszyscy czekają teraz, aż w końcu zostanie położony nowy asfalt.

 

O modernizacji linii kolejowej nr 207 na trasie Malbork-Gardeja na lamach naszej telewizji piszemy od roku 2017. Inwestycja miała być oddana do użytku na początku 2019 r., jednak z różnych powodów było to wielokrotnie przesuwane w czasie. Jednak ostatnia informacja od PKP PLK S.A. wskazuje, że zakończenie zasadniczych prac budowlanych, umożliwiających wznowienie ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn, zgodnie z deklaracją wykonawcy planowane jest w czerwcu br., a dla odcinka Kwidzyn – Gardeja do końca br.

 

 

 

 

Jakież musiało zatem być zdziwienie kierowców w dniu dzisiejszym, gdy na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej pojawił się na torach pociąg... Co prawda towarowy i przewoził kamienie prawdopodobnie na nasypy kolejowe, ale jednak pociąg! Więc być może ten czerwcowy termin oddania do użytku linii kolejowej nr 207 jest bardziej, niż prawdopodobny?

Jak uważacie?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jaa
Jaa 04.05.2021, 16:11
Ten kamień to nazywa się tłuczeń i służy jako podsypka pod tory..