Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nadleśnictwo Elbląg. Rusza program „Zanocuj w lesie”.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 29 kwietnia 2021, 13:18
  • Nadleśnictwo Elbląg
  • Wiadomości
Nadleśnictwo Elbląg. Rusza program „Zanocuj w lesie”. fot. Nadleśnictwo Elbląg
W sobotę, 1 maja br. w całej Polsce rusza nowy program Lasów Państwowych pn. „Zanocuj w lesie”, którego celem jest umożliwienie legalnego uprawiania aktywności związanych z przebywaniem w lesie, tj. bushcraft, survival czy zwyczajna wycieczka do lasu z możliwością zatrzymania się na nocleg.

 

W niemal wszystkich nadleśnictwach w Polsce zostały wyznaczone około 1 500 hektarowe obszary, na których każdy może przenocować w hamaku, namiocie czy na karimacie. Trzeba jednak pamiętać, że bez zgłoszenia - w jednym miejscu można pozostać nie dłużej niż 2 dni, ani nie można przebywać w lesie w grupie większej niż 9 osób.

- „Jeśli planujemy dłuższy pobyt lub większą grupą, należy fakt ten zgłosić do nadleśnictwa i uzyskać pozytywną odpowiedź” - informuje Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - „Na takich obszarach będzie można rozpalać ogień, ale tylko w miejscach specjalnie do tego celu wyznaczonych. Przed wyjściem do lasu trzeba też sprawdzić informację, czy w tym samym czasie i miejscu nie jest planowane polowanie lub czy nie trwają akurat prace leśne”.

 

 

 

 

Gdzie będzie można przenocować w lesie?

- „W Nadleśnictwie Elbląg z racji dużego zasięgu terytorialnego i bardzo zróżnicowanego terenu wytypowaliśmy dwa obszary już ponad rok temu” – tłumaczy Jan Piotrowski. - „Na tych terenach odbywał się roczny pilotaż, sprawdzający jak takie obszary będą funkcjonowały (w całej Polsce było 46 obszarów pilotażowych). Obszar leśnictwa Dąbrowa i leśnictwa Jantar kontynuują niejako swoje istnienie zmieniając się z obszaru pilotażowego na program „Zanocuj w lesie”.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie https://elblag.gdansk.lasy.gov.pl/program-zanocuj-w-lesie-1#.YIlgjKEwhPY

 

 

 

 

Warto też dodać, że nadleśnictwa, które brały udział w pilotażu tego programu teraz testują możliwość korzystania z kuchenek gazowych. W związku z czym przebywając w lasach Nadleśnictwa Elbląg w ramach programu „Zanocuj w lesie”, można nie tylko przenocować, ale także ugotować sobie jedzenie na kuchence gazowej.

- „Zapraszamy do korzystania z lasu i prosimy o odpowiednie przygotowanie się do takiej aktywności oraz rozsądnego przebywania w lesie” - dodaje Jan Piotrowski.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Nadleśnictwo Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.