Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znowu pójdziemy do restauracji i do kina. Jakie jeszcze czekają nas zmiany?

  • Wydanie nr 261/2021
  • 28 kwietnia 2021, 11:54
  • gov.pl
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Znowu pójdziemy do restauracji i do kina. Jakie jeszcze czekają nas zmiany? fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnich dniach znacznie spadła liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Wszystko za sprawą odpowiedzialnego zachowania społeczeństwa i coraz większej liczby zaszczepionych osób. Rząd zapowiada, że jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń. A zatem czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

 

Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie można zaobserwować spadek dziennej liczby zachorowań. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywała, rząd zapowiada, że w maju restrykcje będą stopniowo łagodzone. Nie oznacza to jednak, że koronawirus został pokonany. Walka trwa nadal. Dlatego pomimo znoszenia obostrzeń, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. Sprawdź, jak wygląda plan na maj.

Zmiany od 1 maja.

Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu - limit max. 50 osób.

Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży - max. 50 proc. obłożenia obiektu.

 

 

 

 

Zmiany od 4 maja.

Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea - limit 1 osoba na 15 m², działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe - limit 1 osoba na 15 m², działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób - limit 1 osoba na 15 m² w świątyniach, rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu.

Edukacja – szkoły podstawowe - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej, ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy.

 

 

 

 

Zmiany od 8 maja.

Hotele otwarte dla gości – max. 50 proc. obłożenia obiektu, zamknięte restauracje oraz strefa wellness&spa.

 

 

 

 

Zmiany od 15 maja.

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku - jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu – max. 50 proc. obłożenia, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii - limit do 25 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej).

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie - nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, max. 25 proc. publiczności.

 

 

 

 

Zmiany od 29 maja.

Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje – max. obłożenie 50 proc. lokalu, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik.

Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii - limit do 50 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej).

Kultura – otwarte kina i teatry – max. obłożenie 50 proc. placówki, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach - obiekty dostępne dla wszystkich, max. obłożenie do 50 proc. (z widownią).

Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria - limit 1 osoba na 15m², działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie - nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.

 

 

 

 

Źródło: gov.pl

 

gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ewa
Ewa 04.05.2021, 22:51
Masakra z tym koronosciemcą i eksperymentami w zastrzykach. Jak władze mogą na to pozwolić ? Myślący obywatele powinni odebrać władze rządzącym
IC
IC 05.05.2021, 04:30 (odpowiedź do Ewa)
Myślący to dobre słowo, Ewa pomyślałaś co piszesz?