Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Badali przyczyny wypadków śmiertelnych na DK22 i DK91.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 22 kwietnia 2021, 13:04
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Badali przyczyny wypadków śmiertelnych na DK22 i DK91. fot. KPP Tczew
We wtorek policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w Zabagnie oraz Gniewie, gdzie doszło do tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosły łącznie cztery osoby. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

 

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

 

 

 

 

Do takich zdarzeń w powiecie tczewski doszło w piątek i sobotę, 16 i 17 kwietnia br. Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91 w Gniewie. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym doszło do potrącenia pieszego. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 42-letni kierowca Seata jadąc w kierunku Łodzi, potrącił 82-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Niestety, wskutek tego wypadku pieszy poniósł śmierć. Drugie tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zabagno. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 38-letni kierowca Renault z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, w wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca oraz 34 i 66-lenia pasażerki.

 

 

 

 

We wtorek, 20 kwietnia br. w miejscach, gdzie doszło do tych tragicznych w skutkach zdarzeń, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tych miejscach uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.