Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rozpoczął się sezon motocyklowy – policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 13 kwietnia 2021, 09:22
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Rozpoczął się sezon motocyklowy – policja apeluje o ostrożność i rozwagę. fot. zdjęcie poglądowe
Wraz z zakończeniem zimy na ulicach powiatu można zauważyć, że rozpoczął się sezon motocyklowy. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki, jak i dla doświadczonych motocyklistów policjanci przygotowali kilka porad.

 

Jak co roku z pierwszymi ciepłymi i wiosennymi dniami na naszych drogach pojawiło się więcej motocyklistów. Policjanci zauważają jednak, że nie wszyscy z użytkowników jednośladów mają odpowiednie umiejętności i wyobraźnię, konieczną podczas użytkowania swoich maszyn. Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną.

 

 

 

 

Policjanci przedstawiają kilka porad dla motocyklistów zarówno takich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tym jednośladem, jak i doświadczonych kierowców.

1. Przestrzegaj obowiązujących przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących dozwolonej prędkości. 2. Dbaj o stan techniczny swojego motocykla.

3. Kierując motocyklem, pamiętaj o odpowiednim ubiorze, który ochroni przed ewentualnymi urazami podczas zdarzenia drogowego, kask, kurtka motocyklowa, buty, rękawice do podstawa.

4. Dbaj o swoją kondycję i stan psychofizyczny.

5. Zaplanuj trasę.

6. Od momentu rozpoczęcia jazdy koncentruj się wyłącznie na bezpiecznej jeździe i sytuacji na drodze.

7. Zachowaj odstęp od innych pojazdów, gdyż droga hamowania motocykla jest dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni.

8. Zawsze wcześnie i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru skrętu czy też zmiany pasa ruchu.

9. Obserwuj zachowanie innych kierowców, zwłaszcza tych zmieniających pas ruchu, wjeżdżających na skrzyżowanie czy na jezdnię z drogi podporządkowanej – w takich sytuacjach często błędnie oceniają oni prędkość nadjeżdżającego motocykla (wynika to z małych gabarytów zbliżającego się obiektu) i wymuszają pierwszeństwo.

10. Sprawne i czyste światła, odblaskowe szelki motocyklowe lub kamizelka poprawiają widoczność motocyklisty w dzień i w nocy.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.