Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DW501. Utrudnienia w ruchu drogowym na trasie do Krynicy Morskiej. Trwa remont.

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Stegna – Krynica Morska. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Przewidywany termin zakończenia prac to początek czerwca br.

 

Umowę na realizację zadania: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Stegna — Krynica Morska. Etap III: km 61+925 — 64+070" Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał 9 grudnia 2020 r. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 realizowana jest w ramach Projektu "Transgraniczne Trakty (Cross-border Routes)", który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Rosja 2014-2020.

 

 

 

 

Wartość umowy na roboty budowlane wynosi 4 227 628,82 zł. W związku z rozpoczęciem prac od stycznia br. występują utrudnienia w ruchu drogowym na trasie do Krynicy Morskiej. Zakończenie robót budowlanych przewidziano na 9 czerwca br.

 

 

 

 

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, umowa przewiduje przebudowę konstrukcji nawierzchni wraz ze wzmocnieniem podłoża gruntowego, przebudowę geometrii skrzyżowań i łuków trasy. W ramach poprawy bezpieczeństwa wszędzie, gdzie na to pozwolą warunki miejscowe, wloty drogi do miejscowości otrzymały wyniesione wyspy odginające tor jazdy w ramach fizycznych środków spowalniania ruchu. Konstrukcja jezdni drogi głównej i dróg podporządkowanych na skrzyżowaniach będzie posiadała nawierzchnię bitumiczną. Podobnie będzie w przypadku zjazdów na pola, natomiast zjazdy przez chodniki otrzymają nawierzchnie z kostki betonowej. Chodniki zaprojektowano o nawierzchni z kostki betonowej. Znaczna część istniejącej nawierzchni drogi zostanie rozebrana a zdecydowana większość materiałów pochodzących z jej rozbiórki zostanie ponownie użyta do budowy nowej nawierzchni drogi.

 

 

 

 

Jaki zakres robót obejmuje umowa?

Z informacji Zarządu Dróg Wojewódzkich wynika, że zakres robót obejmuje m.in.: rozbudowę drogi wojewódzkiej na długości około 2,15 km, korektę szerokości w dostosowaniu do normatywnej, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do 115 kN/oś, korektę łuków poziomych, korektę spadków poprzecznych jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi, przebudowę zjazdów, wykonanie elementów uspokojenia ruchu drogowego, w tym azyli i wysepek, przebudowę zatok autobusowych, przebudowę chodników na terenie miejscowości, zapewnienie poprawnego odwodnienia drogi, przebudowę oświetlenia drogowego, a także przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego w zakresie wynikającym z potrzeb przedmiotowej inwestycji oraz uzasadnionych wymogów poszczególnych administratorów sieci, zagospodarowanie zieleni w granicach pasa drogowego oraz przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej.


 

 

 

Informacja: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.