Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ładunek wybuchowy w szkole podstawowej – raport sztumskich służb mundurowych.

W ostatnim tygodniu straż pożarna z powiatu sztumskiego wyjeżdżała do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

We wtorek, 23 marca br. o godzinie 13.20 trzy zastępy skierowano do Starego Targu, gdzie w Szkole Podstawowej wpłynęła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego. Z budynku szkoły do miejsca ewakuacji wyszli pracownicy - 18 osób. Na miejscu obecna była policja.

 

 

 

 

W środę, 24 marca br. o godzinie 12.10 zastęp pomógł w transporcie starszych osób ze wsi Lipiec do punktu szczepień.

O godzinie 13.28 zastęp pomógł w transporcie starszych osób z Waplewa Wielkiego do punktu szczepień.

O godzinie 14.25 zastęp pomógł w transporcie starszych osób ze Starego Dzierzgonia do punktu szczepień.

O godzinie 16.26 dwa zastępy zadysponowano do wsi Folwark, gdzie w budynku wielorodzinnym dwukondygnacyjnym o płaskim dachu paliły się sadze w przewodzie dymowym. Przed przybyciem JOP właściciel wygasił w piecu, co spowodowało wygaszenie palących się sadz.

O godzinie 16.30 zastęp pojechał do wsi Pudłowiec, gdzie w budynku parterowym o konstrukcji drewnianej paliły się sadze w przewodzie kominowym. Przed przybyciem JOP właściciel wygasił w piecu, co spowodowało wygaszenie palących się sadz w kominie.

 

 

 

 

W czwartek, 25 marca br. o godzinie 09.30 zastęp pomógł w transporcie starszych osób ze Starego Dzierzgonia do punktu szczepień.

O godzinie 12.29 trzy zastępy skierowano do wsi Postolin, gdzie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym paliły się sadze w kominie. Nie było widać ognia na zewnątrz budynku. Właściciel obecny był na miejscu.

O godzinie 22.01 dwa zastępy pojechały do osady Sztumska Wieś, gdzie paliły się resztki roślinne i trawa miskant.

O godzinie 23.18 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych jednorodzinnych przy ulicy Wojciechowskiego przebywała kobieta na kwarantannie, która twierdziła, że czuje dziwny zapach. W domu ogrzewanie gazowe – włączony był piec gazowy.

 

 

 

 

W piątek, 26 marca br. o godzinie 13.09 zastęp pojechał do wsi Ramoty, gdzie paliła się trawa na nieużytku rolnym, około 10 m². Brak zagrożenia dla innych obiektów.

O godzinie 14.40 zastęp pomógł w transporcie starszych osób ze wsi Balewo do punktu szczepień.

O godzinie 14.58 dwa zastępy skierowano do Czernina, gdzie przed jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Donimirskich paliły się śmieci na werandzie przy piecu. Zarzewie zostało przygaszone przez domowników. W domu znajdowało się 2 dzieci oraz 3 osoby dorosłe.

O godzinie 15.47 dwa zastępy zadysponowano do Starego Targu, gdzie w kotłowni budynku gospodarczego przy ulicy Sierakowskiego paliły się sadze.

O godzinie 22.15 zastęp pojechał do Szrop, gdzie paliło się około 10a trawy na nieużytku. Brak zagrożenia dla innych obiektów.

O godzinie 23.13 dwa zastępy skierowano do Kępiny, gdzie doszło do kolizji dwóch osobówek. Samochód osobowy Audi A3 po kolizji z Audi A4, odbił się od drzewa i znalazł się w rowie. Brak osób poszkodowanych.

 

 

 

 

Zarekwirowano kolejne nielegalne automaty.

W piątek, 26 marca br. policjanci z sztumskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w lokalu na terenie Dzierzgonia zabezpieczyli 7 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi przejęli około 500 zł pochodzących z tego nielegalnego procederu. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 84 tys. zł wraz z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

 

W sobotę, 27 marca br. o godzinie 10.51 dwa zastępy skierowano do wsi Górki, gdzie na wysokości 10 m nad drogą i wjazdem do stacji paliw znajdował się nadłamany konar drzewa.

O godzinie 08.12 dwa zastępy pojechały do wsi Nowy Folwark, gdzie w budynku wielorodzinnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.W niedzielę, 28 marca br. o godzinie 04.05 trzy zastępy zadysponowano do wsi Jasna, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba podróżowała samochodem – mężczyzna był przytomny i znajdował się poza pojazdem. Zgłaszał ból nogi, ale nie chciał, by wzywać karetkę pogotowia. Jeden pas drogi w miejscu zdarzenia był zablokowany. Z auta wyciekały płyny eksploatacyjne.

O godzinie 22.52 zastęp skierowano do Sztumskiej Wsi, gdzie paliła się trawa.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.