Wydanie nr 23/2022, Niedziela 23.01.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Powstanie nowa trasa rowerowa dzięki dotacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Gmina Miłoradz. Powstanie nowa trasa rowerowa dzięki dotacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. fot. zdjęcie poglądowe
Gmina Miłoradz pozyskała 400 tys. zł dotacji na budowę trasy rowerowej oraz na stworzenie miejsc postojowych dla rowerzystów. Pieniądze zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To druga już dotacja pozyskana przez miłoradzki urząd na tę inwestycję.

 

Planowana ścieżka jest częścią projektu pn. „Pomorskie Trasy Rowerowe - Wiślana Trasa Rowerowa R9”, która będzie realizowana przez gminę Miłoradz również ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

- Bardzo się cieszę z wyników kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tej dotacji pokryjemy ze środków zewnętrznych cały koszt budowy ścieżki, bez konieczności wykładania wkładu własnego z budżetu gminy - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Dzięki świetnie napisanym wnioskom przez pracowników Urzędu Gminy zaoszczędzimy 400 tysięcy złotych i podjąłem już decyzję, że zostaną one przesunięte na inną inwestycję - budowę hali sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Jesteśmy obecnie w trakcie procedury pozyskiwania środków na to zadanie z programu „Sportowa Polska”. Liczymy na dotację w wysokości około 3 milionów złotych.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że wcześniej samorząd na budowę ścieżki rowerowej pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 700 tys. zł. Projekt zakłada budowę ciągu komunikacyjnego na obszarze ponad 600 metrów w sołectwie Stara Wisła, a także na kilometrowym odcinku łączącym sołectwa Kończewice i Bystrze. Ścieżka pieszo-rowerowa będzie miała szerokość trzech metrów i zostanie wykonana z mieszanki bitumicznej. Ponadto w ramach zamówienia zrealizowane zostaną: regulacje terenów, odwodnienia oraz zainstalowane barierki ochronne.

- Warto zaznaczyć, że pozyskane środki pozwolą nam także na budowę miejsc postojowych obok Sanktuarium Błogosławionej Doroty w Mątowach Wielkich, a także na wale wiślanym w Mątowach Małych. Zwiększy to turystyczną i rekreacyjną atrakcyjność naszej gminy. Ścieżka będzie bowiem służyła nie tylko naszym mieszkańcom, ale też gościom z sąsiednich samorządów - mówi Arkadiusz Skorek.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.