Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Uciekał przed policjantem i zdemolował celę.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 1 kwietnia 2021, 09:38
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Uciekał przed policjantem i zdemolował celę. fot. KPP Tczew
Policjant z drogówki zatrzymał 32-letniego kierowcę Volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i zaczął niszczyć wyposażenie pomieszczenia dla osób zatrzymanych. We wtorek śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce mężczyzna odpowie również za zniszczenie wyposażenia w celi.

 

W poniedziałek, 29 marca br. około godziny 9 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym jeżdżąc samochodem po chodniku przy ulicy Akacjowej. Wysłany na miejsce policjant ruchu drogowego, gdy zauważył kierowcę Volkswagena Passata od razu dał mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierowca je zlekceważył i zaczął uciekać. Mundurowy natychmiast ruszył za uciekającym. Po krótkim pościgu funkcjonariusz zatrzymał i obezwładnił 32-letniego kierowcę, a na miejsce wezwał policjantów z patrolówki.

 

 

 

 

W trakcie sprawdzenia kierowcy Passata w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma on obowiązujący zakaz prowadzenia samochodów za wcześniejszą jazdę po pijanemu lub pod wpływem narkotyków. W związku z irracjonalnym zachowaniem kierowcy pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych, a następnie mundurowi doprowadzili go do policyjnej celi. Przebywając tam, mieszkaniec powiatu tczewskiego zaczął demolować pomieszczenie dla osób zatrzymanych.

 

 

 

 

We wtorek, 30 marca br. śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 32-latek wkrótce odpowie za zniszczenie celi.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.