Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczennica II LO wygrała wojewódzki etap Pomorskiej Ligi Zadaniowej.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 30 marca 2021, 09:25
  • II LO Malbork
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Malbork. Uczennica II LO wygrała wojewódzki etap Pomorskiej Ligi Zadaniowej. fot. II LO Malbork
Uczniowie II LO w Malborku zajęli wysokie lokaty w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej w kategorii Kompetencje społeczne. Na 218 osób startujących w eliminacjach wojewódzkich, I miejsce uzyskała uczennica malborskiego liceum, Julia Kornacka.

 

Wśród 50 osób zakwalifikowanych do ścisłego grona finalistów wojewódzkiego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej, aż 9 uczniów jest z II LO w Malborku. Prócz zwyciężczyni, Julii Kornackiej z klasy 2a3, finalistami konkursu zostali: Sandra Skoneczna 3a, Natalia Nowakowska 2e3, Natalia Błądek 1B, Sebastian Kloskowski 2e3, Mateusz Jędrzejewski 2A4, Karolina Wochna 2a3, Justyna Stec 2a3 oraz Nikola Furmańska 3a. Nauczycielami przygotowującymi młodzież były Magdalena Blum-Olęcka i Anna Jaszkowska.

 

 

 

 

Zdolni z Pomorza.

Pomorska Liga Zadaniowa to część projektu Zdolni z Pomorza, którego celem jest wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki, informatyki, nauk przyrodniczych i kompetencji społecznych. Działania realizowane są przez samorządy powiatowe (lokalne formy wsparcia), liczne szkoły wyższe (akademickie formy wsparcia) oraz Samorząd Województwa Pomorskiego (regionalne formy wsparcia). Celem projektu jest zapewnienie uczniom szczególnie uzdolnionym odpowiedniego wsparcia rozwoju, poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy wsparcia, umożliwiające nabycie różnych kompetencji kluczowych.

 

 

 

 

Uczniowie przystępują do konkursu w poszczególnych kategoriach na etapie szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. W tym roku Julia Kornacka, uczennica II LO w Malborku zwyciężyła w kategorii Kompetencje społeczne, zajmując 1 miejsce w województwie pomorskim. Julia uzyskała tytuł Laureata konkursu i pokonała 217 uczestników, którzy zakwalifikowali się wraz z nią do tego etapu.

 

 

 

 

Sukces jest realny.

Na co dzień Julia jest uczennicą klasy 2e3 o profilu rekreacyjno - językowym. Jak sama twierdzi, sukces zawdzięcza Magdalenie Blum-Olęckiej,  opiekunowi merytorycznemu i wychowawcy klasy oraz pani Stanisławie Kowalskiej, nauczycielce historii, dzięki której wzięła udział w zeszłorocznej edycji konkursu. W kategorii Kompetencje społeczne wymagana jest rozległa wiedza z różnych dziedzin - języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie czy kulturoznawstwa. Julia znajduje jednak czas na swoje rozległe zainteresowania. Lubi uprawiać sport, a jej ulubioną aktywnością jest trening na siłowni oraz pływanie. Poza tym chętnie czyta książki o różnorodnej tematyce i spędza czas z przyjaciółmi. Uważa też, że w konkursie warto wziąć udział, bo sukces jest rzeczą bardzo realną, czego ona sama jest najlepszym dowodem.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: Rafał Łakomy, II LO Malbork 

II LO Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.