Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Czy budynek dworca kolejowego i perony doczekają się w końcu remontu?

Stare Pole. Czy budynek dworca kolejowego i perony doczekają się w końcu remontu? fot. UG Stare Pole
W związku z opracowywaniem na potrzeby PKP PLK S.A. dokumentacji pt.: „Prace na linii kolejowej nr 204 na odcinku Malbork - Braniewo” w ramach projektu pn.: „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów” prowadzone były m.in. z mieszkańcami Gminy Stare Pole konsultacje społeczne dotyczące Projektu. Konsultacje miały na celu zapoznanie się z opinią mieszkańców oraz ich realny udział w kształtowaniu infrastruktury transportu kolejowego na terenie ich gminy. Swoją opinię mogli wyrazić poprzez wypełnienie odpowiedniej ankiety lub udział w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym online. Czy oznacza to, że w końcu mieszkańcy Starego Pola doczekają się remontu budynku dworca i peronów stacyjnych?

 

Wójt Gminy Stare Pole, Marek Szczypior podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankietę przygotowaną przez PKP na potrzeby rozbudowy i modernizacji linii kolejowej nr 204 Malbork-Braniewo.

- „Podstawowe potrzeby Gminy Stare Pole w tym zakresie są dobrze zdiagnozowane i dotyczą remontu budynku dworca oraz peronów stacyjnych. Od kilku lat zabiegam u najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów oraz szefostwa spółki o dostrzeżenie palącego problemu jakim jest zły stan dworca PKP w Starym Polu. Nie jestem w stanie zliczyć ilości pism kierowanych do premiera, ministrów i parlamentarzystów z prośbą o określenie choćby przybliżonego terminu remontu” - czytamy w oświadczeniu Wójta Gminy Stare Pole, Marka Szczypiora. - „Nie mogę się zgodzić z ostatnim pismem otrzymanym z Ministerstwa Infrastruktury (Departament Kolejnictwa), gdzie stan dworca PKP w Starym Polu został określony jako średni i spełniający swoje zadanie. Tym bardziej że w tym samym piśmie Dyrektor Departamentu przyznaje, że "jednak jego stan odbiega od standardów obsługi pasażerów i osób niepełnosprawnych".

 

 

 

 

Wójt zaznacza, że po raz kolejny skieruje pismo/prośbę do kierownictwa spółki o konieczny i pilny remont dworca.

- „Poprosiłem również o pomoc w tej sprawie posła Kazimierza Smolińskiego, który doskonale zna temat i obiecał poprzeć moje starania” - podsumowuje.


 

 

 

W załączniku pismo Wójta Gminy stare Pole skierowane do PKP.

UG Stare Pole
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.