Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Braniewo. Miłośnik survivalu chciał przekroczyć zieloną granicę, by zwiedzić Rosję.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 25 marca 2021, 12:07
  • WMOSG
  • Na sygnale
Braniewo. Miłośnik survivalu chciał przekroczyć zieloną granicę, by zwiedzić Rosję. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali Hiszpana, który chciał przez zieloną granicę dostać się do Rosji. 42-latek podróżował wcześniej  po całym świecie, a jednak na widok funkcjonariuszy Straży Granicznej  zaczął uciekać.

 

We wtorek, 23 marca br. patrol Straży Granicznej zauważył mężczyznę, kierującego się w stronę granicy państwowej. Kiedy 42-latek spostrzegł funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Patrol natychmiast ruszył za nim i przed linią granicy zatrzymał uciekiniera. Jak się okazało, był to obywatel Hiszpanii. W jego obszernym plecaku znaleziono broń pneumatyczną, dwa noże myśliwskie, siekierkę, radiotelefon, laptopa, pendrive, telefon komórkowy, namiot, śpiwór i rzeczy osobiste, ułatwiające podróżowanie w warunkach ekstremalnych. Ponadto posiadał walutę różnych krajów, m.in. dolary amerykańskie, australijskie, funty brytyjskie, jeny japońskie, korony islandzkie.

 

 

 

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że Hiszpan przyjechał z Austrii przez Niemcy do Polski drogą lądową. Tłumaczył funkcjonariuszom SG, że podróżuje po całym świecie, o czym świadczą stemple w jego paszporcie (Australia, Emiraty Arabskie, Tajlandia i Maroko). Miłośnik survivalu przyznał, że nie chciał popełnić wykroczenia, ale tak bardzo marzył, by zobaczyć jak wygląda Rosja i codzienne tam życie, że postanowił ruszyć przez zieloną granicę. Tym razem skończyło się na pouczeniu. Podróżnik zamiast do Rosji pojechał do Malborka, a stamtąd ruszył w drogę powrotną do domu.

 

 

 

 

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, spacerowania, zwiedzania, czy uprawiania sportu. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i materiał wideo przekazała: kpt. Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.