Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Usiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków – raport sztumskich służb mundurowych.

Usiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W ostatnim tygodniu straż pożarna z powiatu sztumskiego wyjeżdżała do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 15 marca br. o godzinie 12.40 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie silny wiatr złamał konar drzewa na wysokości około 4 m, który zwisał nad chodnikiem oraz miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.

We środę, 17 marca br. o godzinie 15.37 zastęp pomógł w transporcie starszych osób ze Starego Targu do punktu szczepień.

 

 

 

 

Prowadził auto pod wpływem narkotyków.

W piątek, 19 marca br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice Dzierzgonia postanowili zatrzymać osobową Mazdę, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Już na samym początku kontroli mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 32-latek jest pod wpływem marihuany.

Mieszkaniec powiatu malborskiego został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem narkotyków mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Policjanci przypominają!
Prowadzenie pojazdu wymaga nie tylko zdrowych rąk, nóg, oczu, ale przede wszystkim sprawnie funkcjonalnego mózgu, który odpowiada za kontrolę i koordynację wszystkich naszych działań. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany oraz zdolny do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach otoczenia. Narkotyki zaburzają tę sprawność, co w konsekwencji może prowadzić do tragicznych skutków. Prowadzenie samochodu po ich zażyciu wiąże się z podobnym ryzykiem wypadku oraz takimi samymi konsekwencjami prawnymi, jak po spożyciu alkoholu.

 

 

 

 

W sobotę, 20 marca br. o godzinie 00.58 zastęp zadysponowano do miejscowości Czernin, gdzie przy ulicy Akacjowej palił się śmietnik metalowy wolno stojący i wystąpiło duże zadymienie.

O godzinie 22.16 dwa zastępy skierowano do Sztumu, gdzie w budynku jednorodzinnym przy ulicy Kwiatowej paliły się sadze w przewodzie kominowym.

 

 

 

 

Policyjne działania „Prędkość”.

W sobotę, 20 marca br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie przeprowadzili działania pn. ,,Prędkość". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zbyt szybka jazda. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mundurowi przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.
 

 

 

 

Funkcjonariusze apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolone limity prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Z przepisami należy jeździć cały czas. Kierowcy mają niestety zwyczaj przyspieszenia zaraz po przejechaniu obok punktu kontroli.

 

 

 

 

Kary za nieprzestrzeganie obostrzeń.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie od soboty, 20 marca br. wzmożyli działania ukierunkowane na zabieganie się rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Na terenie powiatu sztumskiego skierowano dodatkowe patrole, które kontrolują m.in. placówki handlowe, gastronomiczne, siłownie. Ponadto mundurowi skontrolowali kilka autobusów pod kątem przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa. Wprowadzone od soboty nowe obostrzenia mają na celu ograniczenie liczby zachorowań. Mundurowi przypominają, że kto nie będzie stosował się do obowiązujących obostrzeń i pomimo informowania przez policjantów o konieczności zakrywania ust i nosa tego nie zrobi, musi liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. 

Nie wszyscy jednak przestrzegają wprowadzonych obostrzeń. Od soboty funkcjonariusze podjęli kilkadziesiąt interwencji, wobec których większość osób pouczono, a kilka ukarano mandatem karnym. Osoby, które nie posiadały przy sobie maseczki, otrzymały je od funkcjonariuszy.

 

 

 

 

W dalszym ciągu walczymy z koronawirusem i dla wspólnego bezpieczeństwa wszyscy muszą przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzenienia się COVID-19. Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego co najmniej półtora metra. Ograniczenia dalej obowiązują, a zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią nikogo nie zwalnia z przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów. Za niestosowanie się do tych restrykcji grozi mandat do 500 złotych. W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.