Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie kobiet na przejściu dla pieszych – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 19 marca 2021, 09:55
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Potrącenie kobiet na przejściu dla pieszych – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu straż pożarna z powiatu sztumskiego wyjeżdżała do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 8 marca br. o godzinie 13.18 trzy zastępy zadysponowano do wsi Gisiel, gdzie w budynku wielorodzinnym paliły się sadze w kominie. Komin był wysoki i strażacy mieli utrudniony do niego dostęp ze względu na oblodzone dachówki.

O godzinie 16.15 dwa zastępy skierowano do wsi Lubochowo, gdzie na przydrożnym drzewie na wysokości około 4 m znajdowało się zwierzę, które według zgłaszającego nie mogło z niego zejść od kilku dni. Brak możliwości rozstawienia SHD-21.

 

 

 

 

We wtorek, 9 marca br. o godzinie 14.01 cztery zastępy po raz kolejny pojechały do wsi Lubochowo, gdzie na drzewie na wysokości około 25 m znajdował się kot, który według relacji świadków nie mógł sam zejść. Drzewo rośnie na wzniesieniu, na terenie przy kościele. Nie było możliwości bezpośrednio podjechać podnośnikiem pod drzewo. Jedyne miejsce sprawienie podnośnika to oddalona o kilkanaście metrów od drzewa jezdnia. Pomiędzy jezdnią a drzewem znajdowały się linie energetyczne niskiego napięcia.

O godzinie 15.56 dwa zastępy pojechały do Sztumu, gdzie na ulicy Lipowej samochód osobowy marki Toyota Corolla potrącił na pasach dwie kobiety. Poszkodowane były przytomne bez widocznych obrażeń. Jedna z poszkodowanych skarżyła się na ból lewego kolana. Brak wycieków i widocznych uszkodzeń pojazdu. Policja na miejscu.

 

 

 

 

W czwartek, 1 marca br. o godzinie 07.39 zastęp pomógł w transporcie starszej osoby z Klecewa do punktu szczepień.

O godzinie 08.03 zastęp pomógł w transporcie starszej osoby z Waplewa Wielkiego do punktu szczepień.

O godzinie 13.50 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie przy ulicy Młyńskiej silny wiatr naderwał blachę na dachu budynku wielorodzinnego, trzykondygnacyjnego.

 

 

 

 

W piątek, 12 marca br. o godzinie 00.30 dwa zastępy skierowano do miejscowości Krasna Łąka, gdzie w budynku wielorodzinnym dwukondygnacyjnym paliły się sadze w przewodzie dymowym. W jednym miejscu na poddaszu komin nagrzany był do temperatury 70ºC.

O godzinie 16.24 zastęp pojechał do miejscowości Michorowo, gdzie silny wiatr złamał konar drzewa, który blokował pas drogi.

 

 

 

 

W sobotę, 13 marca br. o godzinie 08.36 pięć zastępów pojechało do Sztumu, gdzie w lokalu gastronomicznym przy ulicy Mickiewicza doszło do detonacji gazu propan – butan. Budynek gastronomiczny był uszkodzony. Trzy kobiety, pracownice lokalu znajdowały się poza budynkiem. Opuściły go w momencie rozszczelnienia buli nie doznając obrażeń. Z informacji wynikało, że dokonywały zmiany butli.

O godzinie 11.33 zastęp skierowano do Sztumu na ulicę Mickiewicza, gdzie znajdowała się 11 kg butla propan butan, z której wydobywał się gaz. Butla znajdowała się na zewnątrz budynku. Na miejscu obecna była policja.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum


 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.