Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Fundusze europejskie na walkę z COVID-19 dla szpitali w Malborku i Sztumie.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 8 marca 2021, 16:15
  • pomorskie.eu
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Fundusze europejskie na walkę z COVID-19 dla szpitali w Malborku i Sztumie. fot. FB Szpital Polski w Sztumie
Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku oraz Szpital Polski w Sztumie znaleźli się wśród kilkunastu placówek medycznych w województwie pomorskim, które otrzymały finansowe wsparcie na walkę z koronawirusem ze środków unijnych.

 

We wtorek, 2 marca br. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali aneksy, dzięki którym pomorskie placówki medyczne otrzymają dodatkowe środki na walkę z COVID-19. Podczas wydarzenia przedstawicielom beneficjentów wręczone zostały symboliczne czeki z informacją o wysokości dofinansowania. W imieniu Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku czek odebrał Prezes Zarządu, Paweł Chodyniak, zaś Szpital Polski w Sztumie na uroczystości reprezentował Dyrektor, Tomasz Ławrynowicz.

 

 

 

Dodatkowe środki pochodzą z funduszy europejskich dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki nim zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt do diagnostyki wirusa SARS-Cov-2 oraz opieki nad chorymi. Wykonane również zostaną niezbędne prace remontowe i budowlane.

 

 

 

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku otrzyma 750 tys. zł, z których zakupione zostaną m.in. łóżka, w tym łóżka OIOM wraz z materacami, autoklaw (urządzenie przeznaczone do sterylizacji narzędzi), wykonane zostanie izolatorium, izolatki na Oddziale Chorób Wewnętrznych i na Oddziale Chirurgii Ogólnej.

 

 

 

Szpital Polski w Sztumie otrzyma 520 tys. zł., z których zakupione będą aparaty do EKG, defibrylatory z wyposażeniem, diatermia, dozowniki do tlenu, kardiomonitory, pompy infuzyjne, ssaki mobilne lub ścienne, szafki i regały na sprzęt medyczny z blatami do sporządzania leków, worki ambu wraz z wyposażeniem, wózki anestezjologiczne, wózek do transportu pacjentów potencjalnie zakaźnych, zestaw do intubacji, zamontowane zostaną też listwy i urządzenia montażowe wokół stanowisk intensywnej terapii oraz umywalki medyczne i armatura medyczna.

 

 

 

Szpital Zdrowie w Kwidzynie otrzyma 900 tys. zł, które przeznaczone zostaną na zakup aparatu do ciągłego leczenia nerkozastępczego, aparatu do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej, aparatu do znieczulenia, aparatu RTG, a także diatermii chirurgicznej, materacy lub innych urządzeń do aktywnej regulacji temperatury pacjenta, materacy p/odleżynowych, pomp strzykawkowych i pomp PCA (leczenie bólu) i zbiornika tlenowego – skraplacz zewnętrzny do instalacji tlenowej.

 

 

 

Wyróżnione szpitale środki otrzymały w ramach projektu pt. „Zwiększenie dostępności i podniesienie jakości usług zdrowotnych na Obszarze Funkcjonalnym Malbork-Sztum” na walkę z pandemią COVID-19.

 

 

 

Źródło: pomorskie.eu
Zdjęcie: FB Szpital Polski w Sztumie

 

pomorskie.eu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
R. T . T
R. T . T 17.03.2021, 13:22
Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku .
Kompetentny , stanowczy , słowny , uczciwy.
pacjenci
pacjenci 16.03.2021, 00:39
Prezes człowiek szlachetny o szlachetnym sercu , wielki spolecznik
pacjenci Nowy Dwór i Malbork
pacjenci Nowy Dwór i Malbork 15.03.2021, 22:25
SZANOWNY PANIE PREZESIE !!!
Dba Pan o nasze szpitale jest Pan nam tak bardzo pomocny
ślemy wielki szacunek i słowa uznania za Pana ciężką i owocną pracę