Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pobił aptekarkę i ukradł jej pieniądze.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 26 lutego 2021, 13:42
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 17 komentarzy
Malbork. Pobił aptekarkę i ukradł jej pieniądze. fot. KPP Malbork
Malborscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w jednej z aptek na terenie miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy i sąd orzekł dla niego areszt na 3 miesiące. 32-latkowi w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 25 lutego br. malborscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w jednej z aptek na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że przed godziną 20 do apteki wszedł zamaskowany młody mężczyzna, przeszedł za ladę, kilkakrotnie uderzył farmaceutkę w głowę i twarz, a następnie ukradł kasetkę z pieniędzmi w kwocie 600 złotych. O całym zajściu pokrzywdzona powiadomiła policję. Natychmiast po odebraniu zgłoszenia dyżurny wysłał na miejsce policjantów, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Podczas pracy funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringów w okolicy zdarzenia.

 

 

 

 

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie pracy operacyjnej ustalili tożsamość sprawcy. Napastnikiem okazał się 32-letni mieszkaniec  Malborka. W czwartek, 25 lutego br. mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, że 32-latek w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Mundurowi  doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju. W piątek, 26 lutego br. sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora zasądzając 32-letniemu mężczyźnie areszt na 3 miesiące.

 

 

 

 

Za dokonanie rozboju grozi  kara do 12 lat pozbawienia wolności, a w warunkach powrotu do przestępstwa nawet 18 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mordeczka
Mordeczka 21.03.2021, 15:56
Taki cwel powinien do końca życia pracować w kopalni czy kamienie łupać a nie chodzić na wolności. Pewnie nigdy nie doświadczył miłości i nie wie czym ona jest, nie wspominając o szacunku. Zryte berety....
gość
gość 02.03.2021, 18:35
Będzie teraz miał bardzo dużo czasu żeby się przemyśleć swoje zachowanie.
gość
gość 02.03.2021, 16:12
Moim zdaniem wpadł jak śliwka w kompot w całym kraju i na całym świecie ludzie walczą z koroną pandemią lekarze narażają zdrowie i życie pielęgniarki lekarze cała służba zdrowia o tu taki podnosi ręce na panią aptekarkę.
gość
gość 02.03.2021, 13:23
Tak się nie robi śmiać się chcę jak się to czyta Pani aptekarka musiała się wystraszyć szkoda że to gazeta poprosił bym o piosenkę mogą być jakieś metalowe krzyki albo włoskie piosenki o miłości.
gość
gość 01.03.2021, 18:17
Tacy ludzie jak kiedyś więźniowie powinni ciężko pracować w kamienio- łomach lub po polach zbierać kamienie i głazy.