Wydanie nr 23/2022, Niedziela 23.01.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Samorząd województwa pomorskiego przyznał środki na ratowanie lokalnych zabytków.

Gmina Miłoradz. Samorząd województwa pomorskiego przyznał środki na ratowanie lokalnych zabytków. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych, które poprawią stan zachowania cennych zabytków z Pomorza oraz zapobiegną ich niszczeniu.

 

Jak poinformował marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, w konkursie złożonych zostało 45 wniosków o dofinansowanie. Komisja konkursowa wyłoniła 16 projektów. W tym gronie znalazły się 3 projekty z powiatu malborskiego. Wszystkie dofinansowane zadania dotyczą zabytków położonych na terenie gminy Miłoradz. Ich wartość to ponad 360 tys. zł.

 

 

 

 

Jedno z najwyższych dofinansowań w województwie trafi do parafii św. Piotra i Pawła w Mątowach Wielkich na II etap prac związanych z konserwacją i restauracją barokowego stropu nawy głównej. Na to zadanie samorząd województwa przeznaczy 192 tys. zł. Kolejne prace wykonane zostaną w kościele św. Szymona i Judy Tadeusza w Gnojewie, gdzie zaplanowano pełną konserwację rzędu polichromowego stopu. Wartość dotacji w tym przypadku wyniosła 90 tys. zł. Trzeci zabytek dofinansowany w ramach środków województwa to kościół św. Jerzego w Starej Kościelnicy, gdzie wykonany zostanie kolejny etap konserwacji i restauracji manierystycznego ołtarza z XVII wieku. Kwota wsparcia dla tego zadania to 80 tys. zł. Beneficjentami tych środków są lokalne parafie oraz diecezja elbląska.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.