Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

E-wizyta w ZUS teraz także w języku migowym PJM.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 23 lutego 2021, 08:15
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • Wiadomości
Szacuje się, że liczba osób głuchych w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Bariera komunikacyjna jednak często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. To z myślą o nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizytę w języku migowym PJM.

 

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą załatwiać swoje sprawy „twarzą w twarz” z ekspertem bez wychodzenia z domu poprzez e-wizytę. Z tej formy kontaktu korzysta codziennie kilkaset osób. Aby skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. W ten sposób klienci ZUS mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE.

 

 

 

 

Teraz mogą także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl wybrać „umów e-wizytę”, a następnie „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat rozmowy oraz wybrać jej termin. 

 

 

 

 

Warto dodać, że e-wizytę w ZUS mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

 

 

 

 

Informację przekazał: Krzysztof Cieszyński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.