Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Straż graniczna. Spał na grubej forsie.

  • Wydanie nr 215/2021
  • 12 lutego 2021, 10:16
  • WMOSG
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Straż graniczna. Spał na grubej forsie. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w środę, 10 lutego br. 28 osobę działającą w zorganizowanej grupie przestępczej. W domu zatrzymanego ujawniono nielegalne papierosy i krajankę o wartości 335 tys. zł, a pod poduszką w sypialni trzymał ponad 200 tys. zł w gotówce.

 

Członkowie nielegalnego procederu sprowadzali tytoń z Czech oraz z południa Polski, przewozili go do województwa zachodniopomorskiego i tam zajmowali się dalszą dystrybucją. Ponadto grupa pozyskiwała papierosy przemycone z Białorusi oraz produkowała własne nielegalne wyroby tytoniowe i wprowadzała je do obrotu.

 

 

 

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej 2 lutego br. zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze użytkowane przez 4 mężczyzn i kobietę, mieszkańców województwa wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się nabywaniem, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem oraz sprzedażą nielegalnych wyrobów tytoniowych.  Wobec członków grupy w wieku od 40 do 55 lat zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.

 

 

 

 

To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W 2020 r. na gorącym uczynku zatrzymano 8 osób, w tym organizatora. Natomiast w styczniu br. do sprawy zatrzymano 12 osób. Funkcjonariusze z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku śledztwa (grudzień 2018 r.) na poczet przyszłych kar zabezpieczyli środki pieniężne w kwocie 3,6 mln zł oraz 6 pojazdów o wartości ponad pół miliona złotych. Ujawnili nielegalne papierosy i susz tytoniowy o wartości ponad 5,6 mln. zł.

 

 

 

 

Pod poduszką trzymał grubą kasę.

Okazało się, że to nie koniec zatrzymań. Do grona zamieszanych  w nielegalny biznes dołączył 60-latek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W mieszkaniu, garażu i samochodzie funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ponad 210 tys. sztuk różnych papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 158 tys. zł i prawie 352 kg krajanki tytoniowej o wartości 177 tys. zł. Znalezione pieniądze w sypialni pod poduszką, które trzymał w pudełkach po czekoladkach w kwocie 207 050 zł zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Tak jak pozostali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, mężczyzna odpowie przed sądem za działalność w jej strukturach oraz za nabywanie, przechowywanie i dalszą dystrybucję nielegalnych wyrobów tytoniowych.

 

 

 

 

Przed sądem stanie 28 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a liderowi nawet 10 lat.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Yoda
Yoda 12.02.2021, 19:08
Jeszcze dowalić mu jeden paragraf za niszczenie banknotów, bo nie moża sobie po nich pisać.