Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. „Ta decyzja rodziła się w bólach” - uroczyste otwarcie szpitalnego oddziału dziecięcego.

Malbork. „Ta decyzja rodziła się w bólach” - uroczyste otwarcie szpitalnego oddziału dziecięcego. fot. TvMalbork.pl
Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła na dyrekcji szpitala w Malborku reorganizację pracy placówki w związku ze stworzeniem oddziału covidowego. W tym celu oddział dziecięcy został przeniesiony z budynku głównego na parter budynku administracyjnego, w którym na piętrach znajduje się oddział położniczo-ginekologiczny. Co za tym idzie, administracja, pogotowie i transport medyczny chwilowo zostały przeniesione do wynajmowanego przez szpital budynku przy ulicy Słowackiego. W najbliższym czasie przeniosą się na stałe do budynku po byłym Domu Dziecka przy ulicy 500-lecia. Uroczyste otwarcie nowo powstałego oddziału dziecięcego, do stworzenia którego od wielu lat dążyła jego ordynator, miało miejsce w środowe przedpołudnie.

 

- „Oddział dziecięcy powstał trochę przez przypadek. W momencie, gdy szpital musiał otworzyć oddział covidowy, wówczas stwierdzono, że najlepszym miejscem dla oddziału dziecięcego będzie właśnie parter oddziału położniczo – ginekologicznego. W bardzo szybkim tempie podjęto prace zmierzające do tego, by oddział mógł funkcjonować w nowym miejscu” – powiedział Paweł Chodyniak, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku. - „Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i sprawną realizację tego przedsięwzięcia. Komfort pobytu rodziców i dzieci jest dla nas najważniejszy”.

 

 

 

 

Paweł Chodyniak powiedział również podczas wystąpienia, że przeniesienie oddziału dziecięcego nastąpiło w ciągu miesiąca, jednak prace wykończeniowe trwały o wiele dłużej. Mimo, że wszystkie pomieszczenia zostały wyremontowane, to nie ukrywa, że w najbliższym będą przeprowadzone jeszcze drobne remonty łazienek znajdujących się na oddziale. W oddziale dziecięcym znajdują się 4 sale z łazienkami, a pozostałe sale korzystają z 3 wspólnych węzłów sanitarnych.

 

 

 

 

Ze względu na sytuację pandemiczną, uroczystość przebiegała w skromnych warunkach. Oprócz dyrekcji szpitala i pracowników oddziału dziecięcego, udział w uroczystym otwarciu oddziału wziął starosta malborski, Mirosław Czapla, wicestarosta Waldemar Lamkowski oraz członek zarządu powiatu, Piotr Szwedowski.

- „Pomysł, który powstał w tej sytuacji jest dobrym połączeniem. Jest to bardzo sensowne i praktycznie tak powinno to wyglądać. Cieszę się, że pani ordynator tutejszego oddziału dążyła do sytuacji, by ten oddział był faktycznie bardziej sprzyjający i jak najlepszy dla tej części społeczeństwa, dla tych dzieci, które muszą niestety tutaj być na tym oddziale” - powiedział Mirosław Czapla, starosta malborski. - „Życzę wszystkiego dobrego pani ordynator i wszystkim, którzy tu pracują. Mam nadzieję, że te warunki pozwolą wam jeszcze lepiej pomagać tym dzieciom, bo taki jest cel”.

 

 

 

 

- „Chciałabym bardzo podziękować przede wszystkim dyrekcji, panu prezesowi, staroście i zarządowi za to, że w tym trudnym czasie w sposób spokojny, jak na te trudne czasy, w sposób niezwykle taktowny i dyplomatyczny pan prezes potrafił nas też trochę przeprowadzić przez tą sytuację. Dlatego, że ta decyzja rodziła się w bólach” - podkreślała Danuta Stanek – Gutowska, ordynator Oddziału Dziecięcego.


 

Więcej szczegółów w materiale wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.