Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Strażak ochotnik wzniecał pożary.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 3 lutego 2021, 14:34
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Malbork. Strażak ochotnik wzniecał pożary. fot. KPP Malbork
Kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który dwukrotnie podpalił sterty słomy na polach w pobliżu miejscowości Lasowice Wielkie. Podpalaczem okazał się druh jednego z OSP działających na terenie malborskiego powiatu. Pokrzywdzeni wycenili straty łącznie na 200 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

We wtorek, 2 lutego br. malborscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie w ostatnim czasie dwóch stert słomy na polach w pobliżu miejscowości Lasowice Wielkie. Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 grudnia 2020 r. Przed godziną 4 nad ranem dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o palącej się stercie słomy na polu. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci, którzy przez kilka godzin zabezpieczali akcję gaśniczą, a następnie wykonali oględziny i wszczęli postępowanie, żeby wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego pożaru. Spaleniu uległo wówczas 100 ton snopków o wartości 20 tys. złotych.

 

 

 

 

W niedzielę, 31 stycznia br. około godziny 7 po raz kolejny dyżurny komendy w Malborku skierował policjantów do zabezpieczenia pożaru stogu balotów słomy. Akcja trwała ponad 10 godzin. Spaliła się sterta 1500 ton słomy. Funkcjonariusze ustalili, że przyczyną tego zdarzenia było podpalenie. Pokrzywdzony wycenił straty na 180 tys. złotych.

 

 

 

 

Przez cały czas sprawą podpaleń intensywnie zajmowali się kryminalni malborskiej komendy. Funkcjonariusze wiązali ze sobą te pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Efektem działań kryminalnych było ustalenie tożsamości podpalacza. Osobą odpowiedzialną za te zdarzenia okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, który we wtorek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

 

 

 

Mężczyzna przyznał się do podpaleń, wyjaśniając policjantom, że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP, do której należy, była wzywana do akcji. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Przed sądem będzie odpowiadał za zniszczenie mienia. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość MK
Gość MK 04.02.2021, 08:33
Bo można poznać po zdjeciu ??
Gość MK
Gość MK 03.02.2021, 18:46
Czyżby to ochotnik Karol. P.
Gość
Gość 03.02.2021, 21:37 (odpowiedź do Gość MK)
A skąd takie przypuszczenia ?