Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Tegoroczny 29. Finał WOŚP przekroczył najśmielsze oczekiwania sztabu.

Sztum. Tegoroczny 29. Finał WOŚP przekroczył najśmielsze oczekiwania sztabu. fot. WOŚP Sztum
Od 29 lat styczeń jest miesiącem, w którym serca wszystkich Polaków rozgrzewają się do czerwoności. Wszystko za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki której możemy poczuć się wszyscy jeszcze lepszymi ludźmi. Biorąc udział w aukcjach internetowych czy wrzucając do puszek dorzucamy swoją cegiełkę na bardzo szczytny cel. Podczas tegorocznego 29. Finału pieniądze zbierano na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

W związku z obostrzeniami sanitarnymi związanymi z panującą pandemią koronawirusa, tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo różnił się od tych poprzednich. Mimo, że większość aukcji i imprez została przeniesiona do świata wirtualnego, to niezmienny pozostał widok kwestujących na ulicach naszych miast wolontariuszy.


 

 

 

W Sztumie wielka radość.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Sztumskim Centrum Kultury poinformował, że w tym roku 29. Finał przekroczył ich najśmielsze oczekiwania. Dzięki ogromnym sercom i szczodrości mieszkańców udało się zebrać łącznie 31 620,43 zł. I to jeszcze nie koniec, bowiem w dalszym ciągu trwają internetowe aukcje.

E-skarbonkę zasilono kwotą 4430 zł.

Wolontariusze kwestujący na ulicach Sztumu zebrali łącznie 17 689,96 zł.

W zakończonych aukcjach internetowych zebrano 8888,97 zł.

Z internetowych aukcji, które nadal trwają uzbierano dotychczas 611,50 zł.


 

 

 

W Dzierzgoniu pod hasłem „Razem możemy wszystko!”.

Dzierzgoński Ośrodek Kultury, przy którym zorganizowano sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy poinformował, że wolontariusze kwestujący na ulicach miasta zebrali prawie 16 tys. zł, a kwota z e-skarbonki oraz różnych aukcji pozwala zbliżyć się do uzyskania kwoty 20 tys. zł.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.